PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 204
oceny
6,4 10 1 105204
5,6 27
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

Scena ukrzyżowania

ocenił(a) film na 4

Czy jeszcze kogoś zniesmaczyła scena ukrzyżowania ojczulka? Rozumiem, że film miał być tandetny i lekko nierealny, ale umieszczanie takich scen uważam za nie na miejscu. Nie piszę tutaj ze stanowiska religijności czy bez szerszego spojrzenia na cały film, ale ukazanie tego w ironicznym świetle obok rozbieranych scen, scen z flakami, rozcinanymi głowami i czym tak jeszcze jakoś powoduje zgrzyt.

ocenił(a) film na 4
alqitta

" Nie piszę tutaj ze stanowiska religijności czy bez szerszego spojrzenia na cały film" , owszem tak piszesz :] Konkrety proszę jeżeli uważasz że scena ukrzyżowania to przesada :] Czemu nie na miejsci, powoduje zgrzyt? To po prostu kolejna scena "śmierci" z mniej niż przeciętnego filmu :] Alleluja :]

ocenił(a) film na 4
1995

Po prostu mnie ta scena zaskoczyła, o ile akcja filmu składa się jakby z takich porozrzucanych puzzli, to ten puzzel w ogóle mi nie pasował. W filmie używa się jeszcze raz dobrze nam znanych motywów przemocy, wyszukanej śmierci, gołych lasek, scen CGI, wszystkiego, co widz zna. A tu ni z tego ni z owego sięgnięcie po poważniejszy i taki 'niecodzienny' motyw, można wyrywać flaki, przecinać głowy, wbijać sobie miecze, można nawet ganiać z kosiarką, ale krzyżować to się na porządku dziennym nie krzyżuje ;p

ocenił(a) film na 4
alqitta

" wyszukanej śmierci" - pod tym stwierdzeniem można zaklasyfikować właśnie śmierć poprzez ukrzyżowanie :D,
"niecodzienny" - a czy " wyrywanie flaków, przecinanie głów, wbijanie sobie mieczy, ganianie z kosiarką" jest na porządku dziennym ? Fakt to ostatnie z kosiarką może i tak :D

wybacz ale z Twojej wypowiedzi innego wniosku niż podtekst religijny nie mogę wyciągnąć, więc zakończmy dyskusje na tym że po prostu "ten" rodzaj śmierci zbudził w Tobie kontrowersje i tyle :P

PS. Co filmu, to jest to kompletny ogłupiacz, ale oglądając ciągle "bardzo dobre filmy" można popaść w depresje ^^ :]

1995

nie koniecznie musi to być z jej strony kontekst religijny.... to po prostu "wrosło" w naszą kulturę i jest ogólnie brane jako nie OK nawet dla "nie katolików"
podobny przykład by zobrazować że to jest "fetysz kulturowy":
idzie ulicą naprawdę głupi francuz (autentycznie jest głupi, w każdej narodowości przecież można spotkać kogoś głupiego), polak z nim coś tam "zadziera" i wyzywa go po prostu: ty głupi francuzie - wszyscy w około widząc że ma rację przytakują: no fakt jest głupi.
a teraz ta sama sytuacja nie z francuzem czy niemcem czy też węgrem ale z żydem....

- już rozumiesz?

ocenił(a) film na 7
alqitta

eee zaa zara....bungee na jelitach cie nie szokuje a ukrzyzowanie tak? Wyczuwam katolski butthurt ;)

ocenił(a) film na 4
echoes222

Flaki były w porządku ;D
A katoliczką nie jestem i nigdy nie byłam ;p

echoes222

Trochę szacunku dla ludzi o innym wyznaniu niż Ty.

ocenił(a) film na 6
alqitta

To była jedna z najlepszych scen w filmie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones