PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 204
oceny
6,4 10 1 105204
5,6 27
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

gimbusiarnia nieznająca pojęcia konwencji filmowej - ręce lecą. film jest świetny.

ocenił(a) film na 6

dokładnie. widać od początku filmu, że jest zrobiony z przesadą. wg mnie o niebo lepszy od grindhouse. trzeba mieć dystans do filmów rodrigueza tak samo jak do tarantino.

użytkownik usunięty
sluchaj_stary

też uważam że znacznie lepszy od grindhouse

ocenił(a) film na 10

Ja jestem w wieku Gimnazjum i wstydzę się osób przez które powstała nazwa "gimbusy".

Uwielbiam konwencję filmu i uważam że spełnia on ją genialnie :) Przy filmie ubawiłem się przednio :)

użytkownik usunięty
emillo97

obyśmy tylko mieli takich gimnazjalistów jak Ty :) pozdro!

ocenił(a) film na 3

Film jednak dość średni. Nawet oceniając w kategoriach konwencji; film cechuje się co prawda wartką akcją ale jest dość przewidywalny i cierpi na brak inteligentnych zwrotów akcji. Seria Kill Bill to konwencja podobna ale o ile bardziej finezyjnie zrealizowana!

użytkownik usunięty
widzszaraczek

budżet maczety 10 mln, budżet Kill Bill 41 mln

ocenił(a) film na 6

i kill bill jest arcydziełem, a to gówno jest gównem.

użytkownik usunięty
bonus_track

tak, tak. szybcy i wścielki oraz captain america lepsze...

ocenił(a) film na 6

Ja bym nie powiedział, że świetny. Po prostu dobry ;). Steven Seagal wreszcie w roli idealnej, Danny Trejo "uroczy", a akcja tak głupia że aż śmieszna.
Z tą gimbusiarnią bym nie przesadzał. Ostatnio to określenie robi się bardzo modne i aż się czasem zastanawiam, kto tu jest w końcu gimbusem: oskarżyciel czy oskarżeni?
Po prostu ludzie mają swoje gusta, których raczej się nie zmieni przez określanie ich gimbusami. Sam film ma prawo się nie podobać, bo jest to humor trochę niekonwencjonalny.

Żeby nie było: przestałem być gimbusem (gimnazjalistą tak?) prawie 6 lat temu.

Dentarg

Film to kaszana,ci którzy uważają ten szlam za spoko są dziwni ;]....tylko Stefan Senegal był zabawny,no i poczxątek filmu ok,do Grindhouse to mu daleko,ta ocena to nieźle zawyżona,zresztą zauważyłem ,że oceny powyżej 7,0 mają w większości komedie romantyczne ,sick

Jak na film który uważasz za świetny trochę nisko go oceniłeś. Maczeta jest całkiem dobrym filmem akcji klasy B, mimo wszystko brakowało mi tej tak bardzo specyficznej stylizacji na modłę lat 70 i za dużo było efektów CGI (co kłóci się z założeniem filmu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones