PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255725}

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa
7,1 179 248
ocen
7,1 10 1 179248
6,3 17
ocen krytyków
Madagaskar 2
powrót do forum filmu Madagaskar 2

Czy wiesz, że...

użytkownik usunięty

Dzieciństwo głównych bohaterów rozgrywa się w roku 1972? A akcja Madagaskaru 2, 10 lub
11 lat później, czyli w latach 80-dziesiątych?

ocenił(a) film na 7

Zaintrygowało mnie to. Skąd takie informacje? Nie zastanawiałm się nad tym...

użytkownik usunięty
Gossia_04

Na początku Madagaskar 2 zanim położono Alekeia na gazecie można było zauważyć datę na gazecie ze zdjęciem Alekeia 8 kwietnia 1972 rok, sam to zauważyłem i dodałem do Wikipedii.

ocenił(a) film na 6

Normalnie zaskoczyłeś mnie :D aby mieć tak wgląd ile razy obejrzałeś tą bajkę :p tak z ciekawości się pytam

użytkownik usunięty
chwastun

Z dwa razy. Raz w kinie, drugi raz u kuzyna. A potem robiłem filmiki z wykorzystaniem fragmentów, są dostępne na Youtube na moim kanale ( http://www.youtube.com/user/DayanDey#p/u ) A później pracowałem nad sekcją ciekawostkami w artykule Madagaskar 2 w Wikipedii ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Madagaskar_2 ) na dole. Możecie prześledzić historię i autorów aby zobaczyć jak to się zmieniało i kiedy na to wpadłem. Zastanawiałem się właśnie wtedy nad dokładnym czasie akcji kiedy to Alekei trafił do zoo i skojarzyła mi się gazeta :)

ocenił(a) film na 6

Oby tak dalej :D powodzenia

ocenił(a) film na 7

Fajnie, szkoda tylko, że to nieprawda. Niestety w wersji filmu, którą widziałem data na gazecie jest niezbyt czytelna, więc ciężko mi stwierdzić gdzie tkwi błąd. WTC, które widać gdy Alekei dopływa do Nowego Jorku, zostały ukończone w XII 1970(północna wieża) i w VII 1971(południowa wieża), więc nie są w tej sprawie dowodem. Natomiast dowodem może być reklama telefonów komórkowych w metrze (http://www.filmweb.pl/Madagaskar/photos#picture-2 nad głową Alexa/Alekeia) w pierwszej części i kamera turysty i telefon komórkowy babci w części drugiej. Więc jeżeli nawet film zaczyna się w 1972 to kończy co najmniej w końcu lat 90, ewentualnie początku 2000.

użytkownik usunięty
tycek85

Z pewnością masz trochę racji, ale ja wiem co zamieściłem i ja sobie tego nie wymyśliłem, bez obrazy. Ale nie no spoko, szanuje twoją wypowiedź, początkowo jak pierwszy raz oglądałem Madagaskar jedynkę też mi się wydawało, że to się dzieje w XXI wieku, jednak kiedy zobaczyłem WTC w tle w kinie zastanowiło mnie to kiedy się rozgrywa dzieciństwo bohaterów (no, bo przecież na pewno przed 11 września). Potem zacząłem grzebać po internecie, natrafiłem na filmweb i ciekawostkę, że zoo w central parku to te autentyczne, ale istniejące w latach 60. Potem zacząłem pisać o tym na Wikipedii (pierwszy raz :P ), później kiedy jednak zauważyłem datę na gazecie napisałem poprawkę ( http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Madagaskar_2&diff=prev&oldid=22050159 ). Skoro załóżmy dzieciństwo Martiego, Alexa (reszty też) rozgrywa się w 1972 roku to po dziesięciu ludzkich latach, jeśli przyjąć, że Alekei z Martym mają po parę miesięcy ( no bo Marty mówi nam w pierwszej części, że ma z dziesięć lat, a zebry dożywają do 20-25 lat...w niewoli), minęło 10 lat od 1972 jest 1982 rok. W tym właśnie 82 powinna rozgrywać się w akcja Madagaskaru, a dwójki rok później, lub więcej ( no bo trochę musieli zostać na tej wyspie na pewno, kiedy mieli wracać na statku miał być środek zimy jak mówił Alex, ale zabrakło paliwa, potem była akcja Merry Madagaskar, a jeszcze później Madagaskar 2 ), chociaż może faktycznie podejrzane jest, że w latach 80-dziesiątych były u nich już tak nowoczesne telefony komórkowe i kamery.

ocenił(a) film na 7

Odkrycie jest naprawdę w porządku i masz absolutną rację co do daty. Taka sama podana jest na imdb, tylko, że traktowane jest to jako anachronizm, ponieważ Alex w czasie trwania filmu miałby około 36 lat. Dodatkowo w pierwszej części filmu Marty obchodzi swoje dziesiąte urodziny, a jest widoczny w 1972 gdy Alex trafia do zoo. Albo film dzieje się w latach osiemdziesiątych, w których nastąpił przyspieszony rozwój technologii, albo mamy do czynienia z niezłym błędem.

ocenił(a) film na 8
tycek85

Oczywiście każdy z was ma rację ale że to tylko animacja i w dodatku komedia więc taki szczegół jak data i telefony komórkowe nie ma większego znaczenia, to raczej ciekawostki dla tych co lubią w filmach wychwytywać różne smaczki i niedociągnięcia. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
tycek85

Raczej zanosi się na błąd. Tylko twórcy by wiedzieli jaka jest prawda. Tak pionas666 to taki smaczek ^^ w dodatku ja sam, pierwszy go odkryłem!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones