PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255725}

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa
7,1 179 186
ocen
7,1 10 1 179186
6,3 17
ocen krytyków
Madagaskar 2
powrót do forum filmu Madagaskar 2

Kowalski ;)

ocenił(a) film na 8

Ktoś może wie, dlaczego twórczy właśnie tak nazwali jednego z pingwinów ?? (w sensie że polskie nazwisko)

Hammy

KowalskY

ocenił(a) film na 8
hooney92

W więkrzości filmów wojennych w Task Force głównego bohatera jest jakiś Kovalsky.

ocenił(a) film na 7
hooney92

W "Pingwinach z Madagaskaru" w czołówce jest podane KOWALSKI, a nie KOWALSKY. I nie ma tam polskiego tłumaczenia, bo szeregowy jest podpisany jako "private".

Hammy

bo Polacy podkładają dubbing? Nie wiem jak on sie nazywa w oryginale ale sądzę, że inaczej ;]

ocenił(a) film na 8
Johnny_D

A wlaśnie że w oryginale także nazywa się Kowalsky, tylko że oni czytają go [kołolsky] ;) Może tak to niestety jest, że wielu inżynierów i wynalazców w Ameryce ma polskie korzenie... Bo u nas ich kariery zakończyły się bezskuteczną żebraniną o fundusze i dotacje na uczelniach...
A tak serio, to często w amerykańskich filmach pokazywany jest stereotypowy naukowiec z Europy Wschodniej, żyjący w swoim własnym świecie - taki który nie umie sobie zawiązać sznurowadeł, ale rozpracowuje w minutę rakiety termojądrowe ;)

susella

No to sprawdza się, że najbardziej znane państwo to Kowalscy ;))

susella

To najczęstsze nazwisko w Polsce :)
Kołolsky niezłe :D

ocenił(a) film na 8
susella

Sądzę tak jak wyżej.Kowalski to naukowiec,jednak jego imię nie miało tego od początku ukazywać,bo skoro to najbardziej rozpowszechnione nazwisko w Polsce,to każdy pomyśli,że to taka zwykła,szara myszka wśród tysięcy innych Kowalskich.A tu ci niespodzianka!Kowalski to geniusz,który tak jak pospolity Polak tłumaczy to o czym nie ma pojęcia,a nie potrafi nawet dobrze czytać.
Mimo to jest baardzo uroczy i strasznie go lubię :D.

ocenił(a) film na 8
susella

Po pierwsze: w napisach jest "Kowalski"
Po drugie: nie czytają kołolsky tylko kawolsky.
Po trzecie, już od dobrych kilku lat najpopularniejsze w Polsce nazwisko to nie "Kowalski", lecz "Nowak".

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Shiloh, masz racje :D Też ostatnio zauważyłam, że w napisach jest napisane "Kowalski" i w internecie też ;)

Johnny_D

w oryginale nazywa się Skipper :)

ocenił(a) film na 7
pysia_96

Skipper to jest szef i w polskiej wersji jest tak samo

asztan

o matko faktycznie... codziennie oglądam jeden odcinek pingwinów, a tu taki błąd, ale wstyd... -.- sorki :)

ocenił(a) film na 8
Hammy

W Gran Torino Clinta Eastooda glowny bohater rowniez nazywa sie Kowalski. I wcale nie jest Polakiem.

Enemie

no to chyba nie oglądałeś dokładnie tego filmu, bo jest mowa, że Walt ma polskie korzenie.

ocenił(a) film na 10
Ciemowy

to Dream Works a nie Disney!

Fanka354

A Ciemowy pisał o filmie Gran Torino i bohaterze imieniem WALT! Kowalski...

Hammy

Podobno Amerykanie uważają polskie nazwiska za szalenie zabawne.

Hammy

W "Gwiezdnych wrotach" ( Stargate) był porucznki Kowalsy ( Kawalsky). Kurt Russel dawał mu takie rozkazy:
"Kawalsky, zabiespieczyć teren", "Kawalsky, sprawdzić łączność" czy coś w tym rodzaju. Pinwiny od początku przypominały mi takich komandosów jak w "Gwiezdnych wrotach".

użytkownik usunięty
dlg9kat

No dokładnie :)
Uderzające podobieństwo ;)

ocenił(a) film na 8

No bo to polska wersja Madagascar .

użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

W angielskiej jest tak samo ;)

ocenił(a) film na 8

no no ;D
Nasze najsłnniejsze polskie nazwisko sławne a Ameryce ;)!

użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

A jakże i to jak widać w niejednym filmie ;)

ocenił(a) film na 8

Ciekawe czy Amerykanie wiedzą, że to polskie nazwisko ;D

użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

Wydaje mi się, że tak... ;)

ladyanna_filmweb

Co za głupia myśl.
Nie nadaje się nazwiska, nie wiedząc, z jakiego kraju ono pochodzi.

ocenił(a) film na 10
Hammy

czyli przez gwiezdne wojny moze ale ja mysllam ze otjest tak ze oni w kazdym kraju daja jakies popularne nazwisko jednemu temu akurat bo tak kaze producent :D

ocenił(a) film na 4
tytulfilmu

Przetłumacz to na polski, bo nie mam pojęcia co masz na myśli.

ocenił(a) film na 10
Artemisek

ze ja? LOL


dlg9kat
2 kwi 2012 23:59
W "Gwiezdnych wrotach" ( Stargate) był porucznki Kowalsy ( Kawalsky). Kurt Russel dawał mu takie rozkazy:
"Kawalsky, zabiespieczyć teren", "Kawalsky, sprawdzić łączność" czy coś w tym rodzaju. Pinwiny od początku przypominały mi takich komandosów jak w "Gwiezdnych wrotach".

ocenił(a) film na 4
tytulfilmu

Mhm...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones