PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876885}
5,9 690
ocen
5,9 10 1 690
5,2 9
ocen krytyków
Magdalena
powrót do forum filmu Magdalena

A opis tak mnie zachęcił... Pomyślałam, że to film specjalnie dla mnie. Że obejrzę dobry film psychologiczny. Że się wzruszę. Że zostanie w pamięci na długo. Niestety, oprócz naprawdę dobrego pomysłu i bardzo dobrej gry Magdaleny Żak, w filmie zabrakło mi przede wszystkim głębi psychologicznej bohaterów. Jakie motywy kierują matką Magdaleny? Niby tak ją kocha, że opiekuje się jej dzieckiem, że nie chce by uznano ją w papierach za osobę niepełnosprawną, a potem wyrzuca ją z domu? To tak jakby bezdomność własnego dziecka była niczym w porównaniu do orzeczenia o niepełnosprawności? Dlaczego Magdalena urodziła to dziecko? Bo chciała? Bo matka chciała? Bo lekarz nie chciał przeprowadzić aborcji? Dlaczego Julia zareagowała tak gwałtownie? Dlaczego Bartek postąpił tak jak postąpił? Tylko dlatego, że mógł? I dużo jeszcze tych "dlaczego"? Np. dlaczego pozwolili Magdalenie odjechać autobusem, skoro myśleli, że chce porwać dziecko? Czemu jej nie zatrzymali? Albo przesłanie. Jakie jest przesłanie tego filmu? Miał tylko wzruszyć? Nie wiem. Bo ja z kina wyszłam tylko rozczarowana...

ocenił(a) film na 5
joasia74

Mam dokładnie te same odczucia.

ocenił(a) film na 9
joasia74

Joasiu a ja miałam w trakcie też takie pytania, ale dotarło do mnie, że tak jak focus był przede wszystkim na Magdalenę tak my odbiorcy powinniśmy zajrzeć głębiej w jej reakcje, decyzje i stan, a nikogo innego w tym przypadku. Dla mnie ten film jest iście psychologiczny, ale nie taki jak się przyzwyczailiśmy zwykle oglądać, czyli z odpowiedziami na pytania o motywy wszystkich poszczególnych postaci. Tu postać główna doświadczyła traumy w przeszłości i film pokazuje, co się dzieje z człowiekiem, gdy ją wypiera. I mamy, co się dzieje - i tak cię dogoni, gdy nie chcesz jej dotknąć. To nie film o tym, żeby się wzruszyć ale myślę, żeby się w**wić w jej imieniu, bo ona sobie nie radzi. No cóż ale w końcu się udało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones