PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873}
7,5 42 630
ocen
7,5 10 1 42630
8,3 25
ocen krytyków
Magnolia
powrót do forum filmu Magnolia

Ta krótka - czyni z tego filmu zwykłego przeciętniaka, ta długa zaś - ARCYDZIEŁO.
Szkoda, że tą popularną jest ta krótka, bo wiele się traci oglądając długą jako drugą.

Propelerek

a ile minut ma dłuższa wersja?
bo ja znalazłem wersje 188min

ocenił(a) film na 10
vazil

Ta "pełna" to 188 minut. Polecam od "deski do deski" z uwagą nieustanną od pierwszej do ostatniej sekundy filmu. To niestety, albo na szczęście ponad 3 godziny filmu. Niestety, bo trzeba sobie "zabezpieczyć" na ten film bite 3 godziny świętego spokoju. Na szczęście - bo jak juz wspominałem, to arcydzieło. Ta krótka wersja ma chyba niecałe 2 godziny (i była kiedys dostepna jako dodatek do gazety oraz jest emitowana czasem poprzez "srebrny ekran") i nie pozwólcie sobie nią zepsuć tego seansu. Doogladanie całości jako drugiej, pełnej wersji może już być okraszone wielką stratą w postaci poznania zarysu treści filmu.

ocenił(a) film na 8
Propelerek

Muszę przyznać że mnie zaskoczyłeś. Ta która obecnie jest emitowana w Ale kino to która, dłuższa, czy krótsza ?

Rahabiel

KROTSZA

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

Dłuższa, wczoraj bite 3 godziny leciał.

Propelerek

ARCYDZIEŁO powiadasz , dorwałem ten film właśnie w tej dłuższej wersji, ale jakoś nie mam czasu żeby go zobaczć , ale jak tak mówisz to musze do niego wkońcu przysiąść , lubie Arcydzieła ale jeżeli okaże sie że jest inaczej to tu wróce i Cie wykastruje i do końca życia bedziesz mi winny 3 godziny !! pasuje ? :))

ocenił(a) film na 10
temteges

De gustibus non est disputandum. Nie mam pojęcia, czy przypadkiem "arcydziełem" nie byłby dla Ciebie "Zmierzch", ale sadząc po filmach, które "zaserduszkowałeś", powinno ci sie spodobać... Z każdym filmem jest trochę tak, jak ze "Shrekiem". Dzieciak zobaczy w nim coś innego, dorosły zupełnie cos innego... Zwróc uwagę że "Magnolia" to już dośc leciwy film a kino idzie do przodu. Ja "Magnolię" oceniam z perspektywy ponad trzydziestoletniego doświadczenia z filmem... Jak możesz zobaczyć w moim profilu, dużo filmów u mnie ma rangę dziesięć... bo po prostu lubie kino. "Magnolia" to jeden z tych, którym mam ochotę dać 11, ale to moje osobiste refleksje nad poruszaną w nim tematyką i sposobem ich realizacji. Twoje trzy godziny na twoja własną odpowiedzialność i autokastrację. Twój cyrk, twoje małpy.

Propelerek

Ja szukam w kinie przedewszystkim oryginalności produkcji oraz dobrego klimat. Niektóre filmy które zaserduszkowałem są poprostu słabe i wiem doskonale o tym ale to moje serduszka wiec moja sprawa co lubie, natomiast 3 godziny to szmat czasu, kiedyś byłem zmuszony oglądać wszystkie cześci Władcy Pierścieni i po obejrzeniu ostatniej stwierdziłem że straciłem 9 godzin swojego życia, czasu a niestety w tej produkcji nie dostrzegłem nic co było by choć z małym stopniu wartościowe dla mnie! Chociaz wielu ludzi uważa to za arcydzieło. Jak dla mnie te słowo oznacza doskonałość pod każdym wzgledem i tylko paru pordukcjom dałbym to miano , Zmierzchu przyznam że nie widziałem wiec nie moge powiedzieć , a co do filmów ogólnie to musze powiedzieć że mało nowych produkcji mi sie podoba - być może kino schodzi na psy albo poprostu przez niektóre filmy na bardzo wysokim poziomie mam takie odczucie. Poza tym jak zauważyłeś nie oceniam filmów , moje ulubione są na takich pozycjach tutaj że stwierdziłem że nie ma to sensu , są to zazwyczaj filmy niszowe kierówane dla nielicznych , niektóre małobudżetówki lub totalnie beznadziejne filmy ale tak już mam że mi sie to podoba, nie jestem fanem kina bardziej poszukiwaczem dobrych rzeczy i wrażeń. Ostatni dobry film który widziałem na przestrzeni paru lat to Trzynaste Pietro który jest filmem z 1999 roku. A do Magnolli musze sie jakoś pozytywnie nakręcić i wkońcu to zobaczyć

ocenił(a) film na 8
Propelerek

powiem tylko ze jesli mowicie ze ta dluzsza to az ponad 3godziny to 188minut to tez ponad 3godziny...
ja widzialem chyba tylko to 188minut

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones