PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592731}

Malowany ptak

Nabarvené ptáče
6,4 2 703
oceny
6,4 10 1 2703
6,3 16
ocen krytyków
Malowany ptak
powrót do forum filmu Malowany ptak

Jestem ciekaw dlaczego można oceniać film który wejdzie na ekrany dopiero we wrześniu?

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Co cię dziwi? Wszak ,,Pokłosie" dostawało pozytywne recenzje jeszcze przed premierą.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie chodzi o recenzje lecz o możliwość wystawiania oceny dla filmu przed jego premierą a więc w oparciu o co? O swoją intuicję? O zasłyszane plotki? Przecież właśnie dlatego filmy przedpremierowe mają zablokowaną możliwość oceniania. Gdyby nie to, to już by posypały się jedyneczki dla wszystkich Avatarów łącznie z tym zapowiadanym na 2027r.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Drogi Michaelu. Nie zrozumiałeś mnie. Mnie chodziło o to, że to ten sam mechanizm. Tak samo było z ,,Pokłosiem". Przysięgam, że tak było. Ogłosili, że ten film powstaje a już mówili, że to arcydzieło. Tutaj też o to chodzi. Nikogo nie obchodzi jakie walory artystyczne ma ten film. Ważne, że atakuje Polaków. Z tego powodu, i tylko z tego, już jest okrzyknięty arcydziełem.
Taki już jest mechanizm oceniania filmów. Ważne aby były pod pewną tendencję. Jak nie będą to albo się je zignoruje albo źle oceni.
Po prostu na świecie jest taka tendencja do oceniania wszystkiego co antypolskie jako arcydzieła, majstersztyku, wspaniałości itd. Po prostu administracja Filmwebu myślała, że czytelnicy gazety wyborczej będą oceniali ten film na 10 jeszcze przed premierą. Ot, i zagadka odkryta.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Ależ ja Pana rozumiem i właśnie dlatego aby uniknąć wystawiania w ciemno 10tek dla arcydzieła i jedynek dla dna wprowadzono na FW blokadę możliwości oceniania filmów do czasu oficjalnej premiery. Tak żeby ludzie którzy w ogóle nie obejrzeli produkcji nie mogli wystawiać w ciemno 10tek lub jedynek. W tym wypadku ktoś zdecydował aby tej blokady nie było z czego Pan jak widzę skorzystał. Oczywiście merytoryczna krytyka filmu w komentarzach powinna być jak najbardziej dopuszczalna.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Nawet najgorszy film jest filmem, a więc jakiś tworem sztuki. Ten film, jak i książka to tylko propaganda. Ze sztuką nie mają nic wspólnego. I ten wspaniały krasoarmieniec mszczący krzywdy tego bidnego dziecka.
Swoją drogą ci którzy chcą wmówić światu, że Polscy chłopi są brudni, głupi, niewykształceni, prymitywni, zboczeni stosują te same metody co propaganda niemiecka wobec żydów. A więc wciskanie, że żydzi są niehigieniczni i roznoszą choroby. Nie widzisz tego?
Swoja drogą II - alina cała bodajże wciska że najgorsi byli polscy mieszczanie. No więc - wszyscy Polacy byli prymitywni, nie ważne czy z miasta czy ze wsi. Tak nas malują ci co to z rasizmem, nietolerancją i ksenofobią ponoć walczą.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Skoro to tylko twór sztuki to znajdą się zarówno tacy którzy ocenią ten film jako kompletne dno jak i jako arcydzieło. Niemniej jednak aby taka ocena była wiarygodna powinno się ją wystawić dopiero po obejrzeniu filmu. Jeśli film nie trafił jeszcze na ekrany to nie ma mowy o tym by ktokolwiek wystawiający ocenę oglądał go. Zapewniam Pana że gdyby nie owa blokada to mielibyśmy już setki ocen pod serią Avatarów w tym części piątej której premiera zapowiadana jest na 2027r.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Ale Panie, nie umie Pan czytać...? Przecież napisałem, że ten film i ta książka nie są tworem sztuki. To tylko propaganda. Sztuka to sztuka. Może być lepsza lub gorsza. To w ogóle nie jest sztuka. To jest tylko propaganda. Coś takiego co gebels tworzył.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Ocena tego czy film jest sztuką czy propagandą zależy głównie od interpretacji i jest integralną częścią systemu oceniania. Proszę zwrócić uwagę na przykład filmu propagandowego https://www.filmweb.pl/film/Triumf+wiary-1933-98842 który nasza społeczność oceniła na grubo ponad 7. Stąd też argument, że jeśli film jest propagandowy oznacza, że zasługuje na jedynkę bez oglądania jest w mojej ocenie nietrafny. Blokada oceniania nieobejrzanych filmów została wprowadzona zwłaszcza dla filmów budzących skrajne oceny. To samo bym powiedział każdemu kto bez obejrzenia filmu wystawia 10 bo jest święcie przekonany że to arcydzieło sztuki filmowej.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Panie Michaelu.
Słyszał Pan? Już dają 10.
https://www.filmweb.pl/film/The+Painted+Bird-2019-592731/discussion/Trzask+dup+p %C4%99kaj%C4%85cych+u+polskich+nacjonalist%C3%B3w+b%C4%99dzie+s%C5%82ycha%C4%87+ na+ksi%C4%99%C5%BCycu+%3A%29,3096841

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Fanatyzm nie jest tylko domeną nacjonalistów więc nie jestem zaskoczony a stosowny komentarz pod adresem tego człowieka już zamieściłem.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Drogi Panie Michaelu. A czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy gdzie Ty widzisz tych ,,nacjonalistów". Ależ oczywiście rozumiem, że wśród tych co to anektują Wzgórza Golan ich nie widzisz. Ani tych, którzy aby utrzymać swoją okupację są gotowi zamordować kobietę w ciąży albo dziecko.
No więc gdzie widzisz tych mitycznych ,,nacjonalistów". Zrób mi tę przyjemność i wskaż mi ich. Jestem bardzo ciekawy gdzie Ty ich widzisz.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Skoro już w pytaniu chwali się Pan swoją przenikliwością i zapewnia że rozumie kogo ja widzę a kogo nie widzę to odpowiedź jest zbędna.
A każdy racjonalnie myślący człowiek będzie wiedział, że nacjonalistą jest zwolennik nacjonalizmu. Nie ma w tym niczego mitycznego ani odkrywczego.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

No to dobra. Cofam wszystko co napisałem. Proszę mi tylko tych nacjonalistów wskazać. Nic już nie twierdzę. Proszę mi tylko tych nacjonalistów wskazać. Dobra? Ja to to grzecznie proszę. Panie Michaelu, proszę mnie nie męczyć. Proszę mi wskazać tych nacjonalistów.
,,nacjonalistą jest zwolennik nacjonalizmu" - idem per idem.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Równie dobrze mógłby mnie Pan prosić abym wskazał Panu gdzie widzę wegetarian.
Proszę wybaczyć ale wszedł Pan na taki poziom absurdu w którym jedynie inny troll będzie w stanie prowadzić dyskusję.
Po ilości wypowiedzi wnioskuję, że doskonale się Pan odnajdzie rozmawiając sam ze sobą.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Ponawiam prośbę: Panie Michaelu, Pan @Shadow prosi Pana o to aby Pan wskazał nacjonalistów.
Niech Pan, Panie Michaelu, weźmie pod uwagę, że tę naszą grzeczną dyskusję mogą czytać miliony znających język polski. Proszę wyjść z twarzą z tej dyskusji i wskazać tych mitycznych nacjonalistów.
P.S. Przepraszam, że twierdziłem, iż uważa Pan, że okupanci z Bliskiego Wschodu nie są nacjonalistami. Nie wiem co Pan myśli. Dziwny ma Pan światopogląd.
A Pana wypowiedzi świadczą, że widzi Pan iż Pan przegrywa ze mną - tak mnie się przynajmniej wydaje. Szkoda, że nie ma jakiegoś obiektywnego arbitra, który oceniłby kto ma rację.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Domyślam się, że bycie ignorowanym to nie pierwszyzna dla Pana więc zdążył już Pan wyrobić w sobie odruch jakim jest poczucie wygranej :-)

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Drogi Panie Michaelu. Staram się z Panem znaleźć wspólny język. Ufam, że Pan wierzy w to co Pan pisze. Ja w każdym razie wierzę w to co piszę.
Sformułuję inaczej prośbę: Może mi Pan podać definicję nacjonalisty?
Tyle Pan dla mnie zrobi?
P.S. W tym jednym przypadku wygrał Pan. Zdążyłem się przyzwyczaić, że kasują mi konto. Dlatego jestem już tylko ,,Cieniem". Później będę ,,Cieniem Cienia". A na końcu Cieniem Cienia Cienia" itd. kapusie nie śpią i dręczą takich spokojnych ludzi jak ja.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Nacjonalista - Zwolennik nacjonalizmu. Ot cała definicja

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

To Drogi Panie: Podaj definicję nacjonalizmu?
Ta definicja to: idem per idem.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Pytał Pan o nacjonalistę a nie o nacjonalizm. Skoro ciekawi Pana definicja nacjonalizmu to podam za Wikipedią - Przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza i społeczna. Jest przeciwieństwem kosmopolityzmu.

Pozwolę sobie zamieścić jeszcze kilka słów Jana Pawła II na temat nacjonalizmu, jakie wygłosił w siedzibie ONZ w Nowym Jorku w 1995r.
"Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych. (....) Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu."

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Czyli mam rozumieć, że jak nie zgadzam się z kosińskim, iż Polacy są zoofilami to jestem nacjonalistą?
Bo już nic nie rozumiem?

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Pogląd o tym, że "Polacy są zoofilami" (a zatem w kontekście narodu) mógł wygłosić jedynie jakiś debil.
Takie krzywdzące stereotypy są najczęściej powtarzane przez szowinistów którzy przedstawiają się jako nacjonaliści.
Prawdopodobnie zawiodła jednak Pana umiejętność czytania ze zrozumieniem i ta kontrowersyjna teza nie dotyczyła narodu polskiego lecz mówiła o tym, że wśród Polaków (jak w każdym innym narodzie) zdarzali się zoofile, co jest dla mnie oczywistą oczywistością cytując klasyka.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

A jakie elementy sztuki filmowej zostały pogwałcone/sknocone w tym obrazie do tego stopnia, że ocenił go Pan jako gorszy od "bardzo zły"?

ocenił(a) film na 8
macbdotcom

Ciekawe czy Pan Shadow zdążył już wystawić oceny za grę aktorską :-)
Przypominam, że premiera będzie miała miejsce we wrześniu.

ocenił(a) film na 7
MichCorleone

Mam wrażenie, że Pan Shadow jest typowym przykładem myślenia opisanego w książce będącej za moich czasów lekturą szkolną (tytuł owej książki i postać do której piję pozostawiam do odgadnięcia) - jeśli "czytelnicy gazety wyborczej [oceniają film] jeszcze przed premierą" - to źle, ale jeśli to robi (zapewne PPP*)
Shadow_dawnego_ggggggg - to już dobrze.

*PPP - Prawdziwy Polak Patriota (domyślnie - jedyny wzór takowego)

ocenił(a) film na 1
macbdotcom

Panie mccośtam.
Słyszał Pan? Już dają 10.
https://www.filmweb.pl/film/The+Painted+Bird-2019-592731/discussion/Trzask+dup+p %C4%99kaj%C4%85cych+u+polskich+nacjonalist%C3%B3w+b%C4%99dzie+s%C5%82ycha%C4%87+ na+ksi%C4%99%C5%BCycu+%3A%29,3096841

ocenił(a) film na 1
macbdotcom

A ja mam wrażenie, że Pan @Shadow nie jest wyznawcą filozofii Kalego tylko po prostu uważa, że wyzywanie jakiegokolwiek narodu od zoofilii, brudasów, zwyrodnialców świadczy tylko i wyłącznie o autorze tych kalumnii. Żaden naród nie zasłużył na takie określenia i taki obraz. Dziwi mnie, że w tym kraju tak mało ludzi podziela mój pogląd. Dziwi mnie też, że autorem tych określeń jest człowiek wywodzący się z narodu, który sam tyle przeszedł. Dobra, mniej przeszedł, ale też miał problem z oszczerstwami. Swoją drogą wolałbym obraz: ,,Polacy, wszy, tyfus plamisty" niż ,,Polacy-zoofile". Ten naród który tyle pracuje aby tak bardzo zohydzić naród polski ma coś takiego jak ,,Ligę przeciwko zniesławieniom". No cóż? To co tam przeczytałem to dopiero są zniesławienia.
A to, że obraz Polaków z książki ,,Malowany ptak" jest fantazją to już inna sprawa. Mniej ważna - NIE PISZĘ IRONICZNIE. Poważnie.

ocenił(a) film na 1
macbdotcom

można tylko z sentymentem powspominać stare dobre czasy:
https://demotywatory.pl/4883726/Pamietacie-te-czasy-kiedy-moglismy-ogladac-seria le-w-ktory

ocenił(a) film na 1
macbdotcom

Jakiś zboczeniec grasuje w okolicach Poznania. Jeszcze pomyślą że to ja.

https://wiadomosci.wp.pl/poznan-ekshibicjonista-od-czterech-...

A mnie się wydaje że to ty, panie maccośtam. Czy ty aby przypadkiem nie chcesz mnie wrobić????
Może to ty wdziałeś kominiarkę, sciągłeś gacie i w stroju Adama hasasz sobie po lasach, molestując kobiety.
Przyznaj się.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

Nie, Pan @Shadow jeszcze nie zdążył bo nie miał czasu.

ocenił(a) film na 1
MichCorleone

fajowego masz tego kumpla griftera. Cały czas pisze wulgaryzmami i kabluje. Mam z nim problem od lat. Jak pytasz jak to się stało, że można ten film oceniać to on pisze o wypróżnianiu ,,prawaczków". Co ma jedna rzecz do drugiej? Czy twierdzi, że ekskrementy narodowców spowodowały, iż można ten film oceniać? Ale jak one dotarły do administracji Filmwebu? I jak na nią wpłynęły? Bo nie widzę związku.

ocenił(a) film na 1
macbdotcom

Zachowam się jak żyd. Odpowiem pytaniem na pytanie: czy Goebbels był sztukmistrzem? Dobra, żartowałem: czy Goebbels był artystą?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie zachowałeś się jak Żyd. Zachowałeś się jak Ty. :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Zachowałem się jak ja, czyli źle, niedobrze, łajdacko
Gdybym zachował się jak Żyd to zachowałbym się dobrze, szlachetnie. Tak, bo jedne narody są zawsze dobre, a inne złe. Tylko co ma znaczyć ta organizacja:
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)

Shadow_dawnego_ggggggg

Ja takich rasistowskich bzdur nie piszę. Ty - wciąż jak Ty. :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Ja ci o Żagwi, a ty mi o rasizmie. Mądry ty jesteś...??????????????
Co ma piernik do wiatraka, co ma Żagiew do ,,rasizmu" mojego.
No ale dlaczego my mamy ciągle pamietac, kajać się (wielu oszołomów to chce abyśmy popełnili zbiorowe sepuku) za jedną ochydną rzecz w Jedwabnem, skoro Niemcy nic o swoich zbrodniach na Polakach (ogólnie) nie wiedzą.
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/610801,niemcy-polsk a-okupacja-pomnik-reparacje.html
Co by było gdybyśmy ciągle powtarzali, kazywali przepraszać, robić niekończące się uroczystości z powodu masakry w Błoniu, bombardowaniu Frampola, bombardowaniu Wielunia, zbrodni w Zakroczyniu, zbrodni w Złoczowie. Celowo wymieniłem tylko bardziej znane zbrodnie z kampanii wrzesniowej. Przecież Niemcy nie wiedzą nic że popełniali zbrodnie, a co dopiero żeby znali szczegóły i miejsca.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie kłam, dziecko.

Pisałeś obraźliwe stwierdzenie, że jeśli zachowujesz się jak Ty, to zachowujesz się jak Żyd. To bardzo niegrzeczne z Twojej strony porównywać Żydów do Ciebie.

Potem dodajesz kolejne kłamstwo, że Jedwabne to jakiś wyjątek. Zdaje się, że Twoja wiedza historyczna opiera się na tym, co sobie wymarzyłeś. Ani jednej lektury na temat, prawda? :D

Shadow_dawnego_ggggggg

Co za pieprzenie - odnośnie tego, że film się ocenia, bo negatywnie ocenia Polaków. A "Pokłosie" filmem dobrym jest, niezależnie od tego, w kogo jest wymierzony, nawet jeśli jest antypolski (ja tak nie uważam, ale niech każdy sam oceni).

ocenił(a) film na 1
grimfather

Masz rację Kolego. Rzeczywiście wspaniała komedia. Ten patos przy tych moralizatorskich wypowiedziach. Atmosfera zagrożenia (ze strony kogo?). Ten stary polski antysemita z tą mordą i nienawiścią na niej. Amok zwyrodnialca. Taki stary, niejary a tak walczy z tymi porządnymi. Normalnie naród psychopatów. pejsikowski mógł ten film zatytułować: Brutal i brutalniejszy.

Najśmieszniej było na końcu.
SPOJLER






Męczennik za prawdę ukrzyżowany na drzwiach. No normalnie myślałem że padnę ze śmiechu. Ale przynajmniej odkupił winy tego narodu. Choć swoją drogą i tak chyba za niespadkowe wypłacimy. Więc jeszcze nie wszystko wypłaciliśmy.

ocenił(a) film na 1
grimfather

A DZISIAJ CI URATOWANI PRZEZ SIOSTRĘ Żydzi DOMAGAJĄ SIĘ OD POLSKI 300 MILIARDÓW DOLARÓW ZA tzw. MIENIE BEZSPADKOWE !
https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-ewa-noiszewska-siostra-ktora-ratowa la-zydow,nId,3259876

Shadow_dawnego_ggggggg

Widzisz, nieco lepiej domagać się mienia bezspadkowego niż wydać sąsiada na śmierć, żeby jego mienie zagarnąć. :)

Ale chyba w ten sposób uraziłem Twojego ojca albo dziadka, przepraszam.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Co ty bredzisz durniu, mądry ty jesteś???
Ja słyszałem że złapani Żydzi ujawniali u jakich Polaków się ukrywali. I wiadomo jak ci drudzy kończyli.... Zresztą tym pierwszym to też nie pomagało.
Prowadziło to do takich makabr, że Polacy mordowali niektórych Żydów ponieważ bali się takich rzeczy.
Masz tupet że zaczynasz ten drażliwy temat.

Shadow_dawnego_ggggggg

Macie jeszcze tę biżuterię, czy już krewni posprzedawali?

MichCorleone

Prawaczki się zesrały :)
Swoją drogą, dziwne, że tę fikcję zekranizowali, kiedy od dawna wiadomo, że to bajdurzenie głupka, który - ostatecznie nie mogąc wybrnąć ze swych kłamstw - zastrzelił się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Shadow_dawnego_ggggggg

Uważaj, bo twoje trzecie konto zaraz poleci :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Grifter

A swoją drogą skąd ty ten pistolet wytrzasnąłeś? Wszak kosiński się nie zastrzelił. Chyba zginął coś tak jak David Carradine.

Grifter

Hmm, tym razem, jakimś cudem (czyżby dziś świętego Dygdy?), matoł ma rację... Kosiński nie zastrzelił się. Popełnił samobójstwo dusząc się plastikową torbą, którą owinął sobie wokół głowy, wcześniej znieczulając się mieszanką leków i gorzałą.

Sqrchybyk

Tja, rzeczywiście tak było, doczytałem to później. Ale z Carradinem to nie trafił - wszak on zszedł przy podduszaniu się z dziwkami. Bywa. W jednym z odcinków 'Six Feet Under' gość też tak zszedł. I nawet kawałek cytryny w ustach nie pomógł :)

Cóż, o zastrzeleniu przeczytałem w jakimś artykule internetowym - jak widać autor ("panie, ja stażysta, nie męcz pan, dawaj za wierszówkę i już mnie tu nie ma") wiedział piąte przez dziesiąte. Niby wytatuowałem sobie na lewej łapce "Nie wierz we wszystko co czytasz w necie" (wink, wink), ale się i tak się czasem nabieram na takie głupoty. Jak widać i czytać.

A guguguano chyba znowu dostał bana na 30 dni. Chwilowo spokój :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones