PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630888}

Mama

5,9 87 741
ocen
5,9 10 1 87741
4,1 11
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

O tym filmie czytam i słyszę zazwyczaj skrajne opinie. Myślę, że to już wyznacza pewną jego wartość. Dla mnie zdecydowanie bardzo dobry, właśnie idealnie klasyczny, horror. Historia sama w sobie nie jest oklepana, a za to bardzo dobrze wpisuje się w klimat ostatnich lat kryzysu ekonomicznego, przez co stwarza na samym początku poczucie realności i mocnego osadzenia we współczesnym świecie. Duch, zjawa, co kto lubi - bardzo popularny motyw, ale czyżby po prostu nie podstawowy występujący w tym gatunku filmowym? Nie zawsze jest to po prostu dusza z zaświatów, często w horrorze świat chtoniczny jest odzwierciedlany o wiele bardziej symbolicznie, ale jak wielbiciele tego gatunku mogliby narzekać na starą dobrą szkołę hadesowych potworności? Zakończenie też nie takie bardzo typowe, ale to, co dla mnie przede wszystkim wyznacza klasę, to prawdziwy klimat horroru, który udało się uzyskać w tym filmie. Właśnie te wszystkie szmery, wstrzymywanie napięcia, zjawa sama w sobie, granie symbolami i motywami. Jako zwykła wielbicielka gatunku takie rzeczy lubię BARDZO.

ocenił(a) film na 9
TeodoraPaleologina

Nic dodać, nic ująć :)

TeodoraPaleologina

Popieram , chociaż film nie wszystkim się podoba , ja nie jestem wszyscy , sceny strachu zrobione perfekcyjnie w takim moim odczuciu , oldschoolowym stylu genialne , przeszywający strach i postać mamy to mi się śniła po nocach przez następnie dni.

ocenił(a) film na 8
piotrk82

Na mnie największe wrażenie, poza samą postacią tytułowego ducha, zrobiły efekty dźwiękowe kiedy pojawiała się "Mama". Normalnie miałem ciary na plecach, a rzadko który horror jest w stanie u mnie wywołać takie doznania. Wielki plus dla twórców tego filmu za bardzo sugestywnie zbudowany klimat grozy. I o to zresztą chodzi w dobrym horrorze. Dlatego tym bardziej uważam, że ocena tego filmu na FW jest stanowczo za niska...

ocenił(a) film na 6
Dadelog

dla mnie najupiorniejsza w tym filmie jest ta młodsza z dziewczynek,normalnie o ciarki mnie przyprawiała.

ocenił(a) film na 6
Annash

fajny film, ale dość szybko mnie przestał straszyć. Wzruszająca historia i w scenie w korytarzu gdy upiór zdejmuje starszej dziewczynce okulary z nosa by jej nie widziała ..... oj, szarpnęło za serce. Na początku straszyło, później było psychologicznie, ale skończyło jakąś bajką. Bardzo ładna historia i w wielu momentach odczuwałam spore współczucie i chęć pomocy zjawie.

ocenił(a) film na 6
Ritali

Nie współczułam jej, od poczatku odbierałam jako szaloną, z czasem pokazano że słusznie, strasznie specjalnie faktycznie nie było, wygląd tej zjawy jakiś taki zbyt animowany a dzwięki chyba zapożyczone z Klątwy, cały efekt straszności w większości był z klasycznego nagłego i niespodziewanego buuuuuuuu!!!, chyba największym i nielicznym plusem jest aktorstwo, zwłaszcza tych dzieci (scena z okularami faktycznie chwyta za serce). 6 mocno naciągnięte.

ocenił(a) film na 5
TeodoraPaleologina

A dla mnie to nie horror, zbyt baśniowy. A jedyna scena która mnie wgniotła w fotel to ta w tym domku z lampą błyskową

ocenił(a) film na 4
mlody969

Zdecydowanie masz rację... scena z lampą błyskową była dobra. Jeśli jednak chodzi o cały film to przepraszam, ale po obejrzeniu zastanawiam się czy oglądałem horror czy film fantasy. Ocena numer 4 to w mojej opinii maksimum, głownie ze względu na to, że fabuła nie zapowiadała się źle, ale jak "mama" zaczęła się więcej ujawniać to mój zapał wygasł. Do tego wszystkiego ta bajkowa końcówka...

ocenił(a) film na 10
TeodoraPaleologina

oglądałem go na słuchawkach aż podskakiwałem w kilku momentach brawo ten film powinien dostać oskara niema lepszego 10/10 obecność czy smakosz egzorcysta itp może mają lepszą fabułę ale są słabe to już drugi film podoba dobrze mi podeszły Wrota do Piekieł Cygance która rzuciła klątwę na osobę i przez 3 dni ją dręczyła
horrory typu krew się leje są dla psychicznie chorych ludzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones