PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630888}

Mama

5,9 87 731
ocen
5,9 10 1 87731
4,1 11
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

chodzi mi konkretnie o to (pewnie cos przeoczylam w filmie) skad sie wziela akurat w tej rodzinie?
Mama jest duchem kobiety ktory zyla w 1887 roku (czy w 1800 ktoryms, a dziewczynki
wspolczesnie) - nie bardzo zatem przesledzilam skad ta mama sie wziela u nich w rodzinie?
Ojciec dziewczynek o tym wiedzial- z tego co zrozumialam. Ktos ma jakis trop?

ocenił(a) film na 3
lonely_stoner

Jak to skad sie wziela? Ten duch byl duchem kobiety ktora zyla w 1887 roku i popelnila samobojstwo skaczac z dzieckiem do morza. W filmie bylo powiedziane ze kobieta cierpiala na chorobe psychiczna i zostala zamknieta w szpitalu a dziecko jej odebrane...Nie mogac tego zniesc zabrała dziecko i sie rzucila w przepasc. Jednkaze tylko ona wpadla do morza a dziecko nie. Jej duch nie mogl zaznac spokoju poniewaz nie mogla odnalezc swojego dziecka. Prawdopodobnie zamieszkala w tej chacie do ktorej trafily dziewczynki z ojcem na poczatku filmu. Nieobecnosc swojego dziecka zastapila tymi dziewczynkami i razem z nimi przemiescila sie do ich nowego domu. Postac ojca pojawila sie bratu w tym szpitalu jako objawienie w ktorym jego brat daje wskazowke zeby szukac odpowiedzi w chacie (taki jakby duch ktory tez nie moze zaznac spokoju). P.S. Nie rozumiem tylko poczatku filmu o co chodzilo z tym ich ojcem...zabil swoja zone? a potem chcial sam sie zabic i dziewczynki...? tak jak ta kobieta (duch) byl chory psychicznie? Nie za bardzo to zrozumialem.

ocenił(a) film na 5
arielos

pochodzenie ducha to i ja znam - tylko nie bylam pewna wlasnie skad sie wziela u dziewczynek - moja pierwsza mysl byla taka ze ojciec dlatego zabil zone i chcial zabic dziewczynki bo wiedzial o tym duchy Edith (mama) ktory je nawiedzil i chcial je od niego uwolnic. No w sumie poczatek byl nie jasny. Ale doczytalam w jakiejs recenzji ze ojciec zabil zone, potem zabral dziewczynki do tej chaty - chcial zabic tam je obie i potem sam siebie. Powodem byl krach finansowy w 2008 roku i problemy finansowe - ten ich ojciec zabil takze swoich partnerow biznesowych. A jak wynika z opisu duch Edith-Mama wlasnie mieszkal w chacie i nagle sie pojawil powstrzymujac ojca od zabicia corek. Na wiki jest opis taki, tylko ze w filmie jakos nie bylo albo to dokladnie wyjasnione, albo mi sie przysnelo ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Mama_(2013_film)

lonely_stoner

Było wyjaśnione. Konkretńie opowiada o tym dziewczynka podczas seansu hipnozy. Że Mama szukała swojego dziecka a znalazła je i uratowała im życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones