PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375547}
6,6 244 574
oceny
6,6 10 1 244574
5,5 29
ocen krytyków
Mamma Mia
powrót do forum filmu Mamma Mia!

10/10

ocenił(a) film na 8

Film naprawdę mi się podoba. Świetnie dopasowana akcja filmu do tekstów piosenek,
niesamowici aktorzy, fajne poczucie humoru... Przede wszystkim film nie jest za długi.
Czego chcieć więcej? W końcu to musical, komedia. W tych gatunkach osiągnął szczyt,
przynajmniej według mnie.

Heavyrotation

Popieram mi też się podoba. Fajne piosenki , aktorzy też dobrze grali.Daję 10/10

deutschland91

Cudowny jest ten film. Jedyny, który mogę oglądać codziennie i nie nudzi mi się. Rewelacyjne wykonanie piosenek, ciekawa fabuła i fenomenalna obsada! Bardzo dobry dobór aktorów sprawił, iż film miło się ogląda. No i oczywiście zachwycająca Meryl Streep :))).

ocenił(a) film na 8
Heavyrotation

Ja nie potrafię nawet znaleźć słów na ten film... no może tylko - fenomenalny !
Tak dobrej komedii nie widziałam od niepamiętnych czasów : )
Pomijając wszystkie zalety tego filmu napiszę tylko o jednej - genialna obsada. Jestem wyjątkowo wdzięczna reżyserowi za obsadzenie w tym filmie Meryl Streep, Colina Firtha i Piercea Brosnana : )

ocenił(a) film na 8
FanHelenyBonhamCarter

Film jest oczywiście absolutnie SUPER- w pierwszym rzędzie, dzięki genialnej i ponadczasowej muzyce zespołu ABBa ale również dzięki wszystkim aktorom , pozytywnemu klimatowi i reżyserii...Jako ciekawostkę powiem wam że mieszkam od kilku lat w Irlandii i premiera tego filmu była w tym kraju wcześniej niż w Polsce tzn.:lipiec 2008 i ten film był wyświetlany we wszystkich kinach nieprzerwanie aż do pierwszych tygodni grudnia-czyli jego projekcja w kinach tutaj ,zakończyła się tydzień przed ukazaniem się tego filmu na DVD w GB i Irlandii!( dla porównanie -Avatar był wyświetlany , około dwóch miesięcy)Ja, dłuższy czas byłem nieświadomy że takie coś istnieje i jest niezwykle popularne .Zobaczyłem ten film w kinie gdzieś w połowie października (czyli po więcej niż trzech miesiąch od daty premiery) no i wierzcie mi lub nie ale sala kinowa była niemal pełna!Najfajniejsze było to że ludzie reagowali na ten film jakby byli na koncercie ABBy-tzn.:śpiewali niemal wszystkie piosenki wraz z bohaterami filmu a po zakończeniu filmu, kiedy zaczęły być wyświetlane napisy końcowe, sala kinowa zamieniła się w dysktekę -ludzie śpiewali a co niektórzy tańczyli...Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.Nie jestem pewien ale z tego co wiem Mamma mia była tytułem bardziej popularnym niż Avatar nie tylko w Irlandii ale i w Wielkiej Brytanii....Niestety nie wiem jak wtedy było w Polsce....W każdym razie myślę że Mamma mia stanie się z biegiem lat klasykiem wśród filmów muzycznych.

ocenił(a) film na 2
Heavyrotation

Tragicznie nudny, tragicznie kiepsko śpiewają 2/10

ocenił(a) film na 8
JP3

Chyba oglądałaś/eś inny film.

ocenił(a) film na 2
justareader

niestety nie, a chciał bym

ocenił(a) film na 8
JP3

Oh come on! Był zabawny.Przynajmniej na początku:)

ocenił(a) film na 2
justareader

Może przesadziłem, ale wokal Bonda to jakaś porażka

ocenił(a) film na 8
JP3

Masz rację, nie jestem mistrzem śpiewu, dlatego zajął się karierą aktorską, a nie muzyczną. Zobacz jego próby, nie wiem czy na yt są, ale na oryginalnej płycie z filmem są i tu dopiero można zobaczyć, że wylał 7 poty na tych swoich piosenkach.
Ogólnie, film jest świetny. Bardzo mnie rozbawił, dla mnie genialny.

ocenił(a) film na 2
oallaa13

Nudny, przewidywalny z kiepskimi wykonaniami niezbyt dobrych piosenek ABBY... Jest kino na bardzo niskim poziomie

ocenił(a) film na 2
Heavyrotation

ciekawa jestem ile dali streep, brosnanowi i firthowi, żeby tak się skompromitowali, grając w takim komercyjnym gównie dla szalonych nastolatków. film jest strasznie infantylny, a humor prostacki

ocenił(a) film na 9
goskaa28

infantylny? niektorzy moze lubia przez cale zycie bez usmiechu isc. Dla mnie film jest tryska pozytywna energia i mysle ze niejednej osobie humor poprawil. Nie to zebym sie smial caly czas ale usmiech na twarzy mialem przez wiekszosc filmu :) jak dla mnie rewelacja

ocenił(a) film na 2
daniel81

bez uśmiechu? prawda, podczas oglądania tego filmu mój uśmiech zniknął bardzo szybko. a dobre komedie uwielbiam

ocenił(a) film na 9
goskaa28

dobre komedie moze, ale moze nie musicale

ocenił(a) film na 2
daniel81

ale gatunek filmowy nie ma tu żadnego znaczenia. chodzi o fabułę filmu (bądź jej brak), dialogi i ogólne wrażenie. cenię dobre kino, czyli zarówno dobre komedie (takie jak choćby pół zartem pół serio), dobre musicale (np kabaret, chicago) czy filmy łączące oba gatunki (blues brothers). a, moim zdaniem, mamma mia nie jest przykładem dobrego kina. choć o gustach się nie dyskutuje

ocenił(a) film na 7
Heavyrotation

Mi się bardzo podobał :) Lekki, zabawny, nietypowy i choć nie przepadam za musicalami to bardzo mi się podobał. Miał w sobie coś z bollywoodzkiego kina (pełno tańczących ludzi którzy pojawiają się nie wiadomo skąd :D:D:D). Generalnie sam pomysł na film jest już dość śmieszny, a jeszcze ta abbowa oprawa no i aktorzy, którzy kojarzą się z zupełnie innymi rolami - bardzo fajne połączenie. Ja akurat polecam, choć dodam że to typowo babskie kino :)

Heavyrotation

Nie rozumiem maliny dla Pierce bo zagrał w miarę, ale widocznie za słabo. Film nie jest wybitny i ambitny, ale jest dobry. Miło się ogląda, jest radosny i przyjemny. Urzekł mnie i na 100% jeszcze go obejrzę nieraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones