PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375547}
6,6 244 574
oceny
6,6 10 1 244574
5,5 29
ocen krytyków
Mamma Mia
powrót do forum filmu Mamma Mia!

Mamma Mia!

ocenił(a) film na 3

Na komedię mało śmieszne (chyba że gra Brosnana, całkiem zasłużona malina) na miano musical też nie zasługuje bo brak tam horografii ( bo trudno nazwać horografią bieganie tłumu po plaży czy molo i machanie w górze rękoma). Zapamiętam ten film jako jedyny od niepamiętnych czasów na którym zasnąłem, poważnie. Choć lubię piosenki Abby.

ocenił(a) film na 3
MIR66

Ja osobiście nie przepadam za musicalami, a oglądając komedie podchodzę bardzo sceptycznie, bo komedia musi być naprawdę udana, aby uznać ją za śmieszną. A co do tego filmu to był nudny, kiepski i ogólnie taki bez sensu za bardzo. Zgodzę się z Tobą co do tego, że Brosnan zasłużył na Malinę, oglądając to zastanawiałam się co go skłoniło, aby zagrać w takim filmie. I właściwie co mnie skłoniło, aby ten film obejrzeć - tego też nie wiem.
Pozdrawiam! :)

MIR66

horografia, hi hi :D

ocenił(a) film na 3
mantra

Choreografia oczywiście:( Przepraszam, mój błąd.

MIR66

Wiesz, to przypadkowe słowotwórstwo całkiem nieźle nawet pasuje do Twojego stosunku właśnie to tej chorografii :D

ocenił(a) film na 3
mantra

Fakt! To była "HORRORGRAFIA" :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
MIR66

od kiedy choreografia jest obowiazkowym elementem musicalu? :)

ocenił(a) film na 3
patie_k

"Musical filmowy, odmiana filmu muzycznego, w którym muzyka, piosenka i taniec stanowią dominantę dramaturgiczną dzieła. Popisy wokalne i CHOREOGRAFICZNE są wkomponowane w akcję, wynikają z niej i posuwają naprzód." Oto definicja musicalu filmowego.

ocenił(a) film na 8
MIR66

Cóż, zwracam honor jeśli chodzi o zgodność z definicją ;)

Bardzo możliwe, że diabeł tkwi w definicji samej choreografii i tego jak Ty i ja ją rozumiemy, oraz jak rozumieją ją sami twórcy owych filmowych musicali. Moim zdaniem należy rozróżnić choreografię taneczną (która moim zdaniem nie jest obowiązkowa w musicalach, stąd mój komentarz) od choreografii scenicznej. Na przykład typową taneczną choreografię możemy zobaczyć w Cell Block Tango z Chicago, natomiast w wielu musicalach (np. Mamma Mia!, Nędznicy) nie mamy do czynienia z pięknie wyreżyserowanymi scenami tanecznymi. O ile jeszcze w Mamma Mia! mamy jakikolwiek taniec, a nawet gdzieniegdzie choreografię taneczną, tak już w Nędznikach nie występuje one w zasadzie wcale - zamiast tańca mamy ruch sceniczny, który również jest wymyśloną przez kogoś choreografią.

ocenił(a) film na 4
patie_k

https://www.youtube.com/watch?v=yoAvViBwawg Mamma Mia! - Nostalgia Critic

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

10/10, dałam suba :)

ocenił(a) film na 4
patie_k

to jeszcze może suba polskim tłumaczom? ;)
https://www.youtube.com/user/TGWTGpl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones