PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375547}
6,6 244 574
oceny
6,6 10 1 244574
5,5 29
ocen krytyków
Mamma Mia
powrót do forum filmu Mamma Mia!

Niestety się rozczarowałam, byłam nastawiona pozytywnie, lubię tego typu filmy.
Spodziewałam się lekkiej komedii, forma musicalu wydawała się dobrym pomysłem... Na
pewno chciałam obejrzeć ten film dla Colina Firtha i Stellana Skarsgårda, którzy mnie i tak nie
rozczarowali, na trzech panów było przyjemnie patrzeć. Postać Amandy... na pewno nie
zaprzyjaźniłabym się z taką osobą, ale pięknie śpiewała, to trzeba przyznać.

W każdym razie film ma minus, którego kompletnie nie przewidziałam: większość filmu po
prostu nie byłam w stanie znieść "komicznych scen", chowałam się pod kołdrę, zatrzymywałam
film, po prostu nie dałam rady. Piszczące przyjaciółeczki Sophie, piszczące przyjaciółeczki
Donny, te kuriozalne powitania, teatralne gesty - nie byłam w stanie tego wytrzymać, było to dla
mnie zbyt ekspresywne, zbyt teatralne dla niedzielnego filmu. Żal mi było patrzeć, jak Meryl
Streep gra żałosną kobiecinę i Amanda Seyfried tępe dziewczęcie, ale tak jak mówię,
najgorsze były przyjaciołki, kawalerzy, te sceny, które miały być komediowe, a wzbudzały we
mnie litość. Nie nastawiałam się na coś takiego :( Ktoś ma podobne odczucia albo wie, z czego
mógł wynikać taki niesmak?

ocenił(a) film na 3
wandlimb

Długo doń się zabierałam. Spróbowałam i.... wyłączyłam już po chwili. Niestety... mam podobne odczucia. Wielbię Marylę ;) całym sercem jednak czułam się autentycznie zażenowana widokiem tego jak się zgrywa. Błeeeeech jeszcze mam otrząch. I widziałam ją wielu zabawnych rolach - więc to nie o to chodzi. Myślę, że mi może chodzić o wyśpiewywanie tych wszystkich pioseneczek i taniec. Miało to wyglądać lekko w wykonaniu radosnej i podskakującej Maryli, a były ciężkie i trudnostrawne. Teraz mam podobne lęki przed Nędznikami. Jako żywo mam drgawki na myśl o śpiewającym Russelu Crowe, a nie daj Boże niech jeszcze zacznie tańczyć cały w podrygach... o matko.... I nie wiem czy sobie go nie odpuścić zupełnie.

ocenił(a) film na 2
honey_filmaniak

Nie ma co porównywać, Nędznicy są super :) w Mamma Mia piosenki są dla szpanu, w Nędznikach niektóre ruszają do kości. Russel Crowe różnie jest oceniany, ale ja gościa nie lubię, a tutaj byłam nim zachwycona, i moim zdaniem całkiem dobrze śpiewa jak na człowieka, który zawsze gra twardzieli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones