PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736182}
7,6 126 625
ocen
7,6 10 1 126625
8,2 54
oceny krytyków
Manchester by the Sea
powrót do forum filmu Manchester by the Sea

Film naprawdę mnie urzekł. Scenariusz jest bardzo dobrze poprowadzony (obie linie czasowe). Aktorsko Casey Affleck daje rewelacyjny popis (lepszy nawet niż jako Robert Fort) poza tym dobra Michelle Williams i Lucas Hedges. Casey jednak w tym filmie najbardziej zabłysnął. Wspaniałe zdjęcia. Bardzo klimatyczna muzyka. Jednak większą część klimatu i tego tzw. wybuchu emocji zawdzięczamy dialogom, które są rewelacyjnie napisane. Całość zostaje w głowie na długo po seansie. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat.

hunter557

A ja z zupelnie innym podejściem powiem czego mi zabrakło w tym filmie najbardziej: manchesterskiego akcentu w mowie tzw. Manchnian language!!! Spędziłem w tym paskudnym mieście pare swoich ladnych lat i chciałem wrócić troche wspomnieniami ale zawiodłem się po całości... nie oddaje to realizmu w żadnym stopniu. Tyle ode mnie reszta calkiem spoko fajnie było wejść do pubu angielskiego na nowo i zobaczyć tą szarzyznę codzienności ukrytą w budynkach z czerwonej cegły Tyle ode mnie

ocenił(a) film na 9
michas2315

przecież akcja się dzieje pod Bostonem w
usa !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones