PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843227}

Mandibles

Mandibules
6,6 1 240
ocen
6,6 10 1 1240
6,4 17
ocen krytyków
Mandibules
powrót do forum filmu Mandibules

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

kolejny one-trick-pony albo trans-spieces-buddy-movie z nagrodami pośród których największą będzie prawdopodobieństwo natychmiastowego zjazdu z tego najlepszego ze światów ze śmiechu w czasie seansu, które procentowo wynosi powyżej osiemdziesięciu.. toro!

gdyby tak wyglądały, nie wiem, kretyńskie inaczej i do cna zidiociałe kasetowe przetwory jakiegoś ernesta, sandlera czy pauly'ego shore'a w latach dziewięćdziesiątych którymiśmy się wszyscy karmili wszystkim nam żyłoby się obecnie dużo, dużo lepiej, to bardziej niż pewne.. ale nic do stracenia - kolejna komedia z tamtego okresu tak by the way - większej ilości pozytywnie zakręconych frików w zwykłym powietrzu, tego sobie wszyscy życzmy, apeluję!

ale wracając do filmu.. wybitne kino zwane stonerskie jak dla mnie, spod znaku cheecha und chonga, dre i snoop doga, method mana i redmana, billa und teda i.. jeszcze wielu byśmy zapewne znaleźli gdybyśmy się bardziej w historię m(oron)tv zagłębili.. znaleźć w nim można wszystkie konieczne elementy tego rodzaju widowiska: dwóch idiotów, samochód, zarys jakiegoś planu, droga, rubieże, absurda w postaci autonomicznego elementu częściowego (stały lejtmotyw, w tym wypadku mucha, w poprzednim była to skóra, w jeszcze wcześniejszym opona, u harry'ego i lloyda na ten przykład walizka) oraz kurz we włosach, dziewczyny w basenie, dwa pistolety i pełna lodówka jedzenia.. a zatem kino stonerskie jako się rzekło, w którym jest w brud wszystkiego, wszystkiego poza jednym: samego stonerstwa!

ciekawe, iż nie ma w nim o nim ani wzmianki ni przechwałki, nawet cienia, nic.. także bardzo oryginalnie - absurdem, w podbrzusze - kopie jak na kopię i majeranek jednak.. ba! wysączono ekstrakt, konsternacji nie ma końca, ambiwalencji widza więcej niż na ostatnim filmie paula verhoevena Benedetta - nie łatwo o to, a jednak! przy czym można umrzeć ze śmiechu, dosłownie, pomiędzy kolejnymi drapnięciami się po głowie w geście - i mean what the.. od samego tylko przypominania sobie tego nie mogę..

słowem jeden z najoryginalniejszych filmów roku, coś na kształt najwyższego karła, najmądrzejszego debila, najprostszego garbatego, najbogatszego żebraka, przeto w swojej kategorii - coś na kształt arcydzieła, arcydzielnego, owszem, tyle że inaczej..

ocenił(a) film na 9
Westernik

Jakie podobne, surrealistyczne filmy polecisz które klimatycznie są podobne do tego reżysera? Nie muszą być to komedie :)

ocenił(a) film na 8
Amarone

cześć, czołem, a nawet dwunastnicą, ciężko wskazać jednoznacznie, bo to jest takie osobne.. tak na szybko - może john waters, może luis bunuel, może Rosenkranc i Gildenstern Nie żyją?

osobiście namawiałbym cię jednak na dokumentalne produkcje telewizyjne zalegające na plejerze w typie Ślub od Pierwszego Wejrzenia Australia, Mój Chłopak Jest Maminsynkiem czy Wiza na Miłość - tam są z tymi dwunożnymi pełzakami takie loty, przeloty, poloty, wyloty, podloty i odloty, że żaden mister oizo by tego nie wymyślił..

ocenił(a) film na 9
Westernik

Dziękuję sprawdzę tego Rosenkranca. A z tymi reality show to nie swiruj bo to badziewie jest i wiesz o tym, że nie o to chodzi :p

ocenił(a) film na 8
Amarone

z ręką na sercu, jedną, drugą w kalesonach, i jak boga kocham, mówię ci zupełnie serio, bez żadnej ściemy ni grama, ani deczka, ni chuieczka, że nie należy tym wzgardzać. te programy to takie moje guilty pleasures, ale połowicznie, bez guilty - bowiem nie czuje się winny;)

a do powyższej listy dorzucam jeszcze dwa gorące kartofelki pod osłoną nocy wykopane niedawno na natfliksiarskich cmentarzyskach - Doskonale Dopasowani und Love Never Lies Polska!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones