PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96538}

Manekin

Mannequin
6,7 2 166
ocen
6,7 10 1 2166
Manekin
powrót do forum filmu Manekin

Właśnie skończyłem oglądać ten film.Przyznam szczerze,że nie spodziewałem się,że film mi sie tak spodoba.Banalna historia o manekinie,który ożył i jego czy też jej nie do końca rozgarniętym twórcy.Tak w jednym zdaniu mogę streścić fabułę filmu.Ktoś napisze co w tym takiego ciekawego? Otóż film ma przede wszystkim klimat lat 80/90 na którym się wychowywałem oglądając w dzieciństwie filmy z tamtego okresu.Kolejną rzeczą jest typowe dla lat 80 okraszenie Manekina świetną muzyką,która do dziś jest popularna.Dobrze dobrane aktorstwo to kolejny atut tego filmu.Ogólnie 8/10.Szkoda,że dziś komedia kojarzona jest z tępym humorem robionym dla skretyniałego społeczeństwa,którego bawią rzygi,pierdy,bzykające sie małolaty i stos k***w rzucanych ch*j jeden wie w jakim celu. Pisze to gość z rocznika 93,wychowany na starym kinie.

ocenił(a) film na 7
a_kwitek

różni nas 10 lat i szczerze jestem mile zaskoczona że film może się podobać dzisiejszym dwudziestolatkom :) kino się przez te 30 lat mocno zmieniło i często moi dużo młodsi znajomi gardzą filmami z XX wieku ;)

ocenił(a) film na 8
a_kwitek

Masz może napsisy do filmu? pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
ziemniakxx

https://www. trt.pl/film/vdz5ztxz75/Manekin-Mannequin-1987-LEKTOR
Po www usuń spację.

ocenił(a) film na 8
a_kwitek

Kurcze, różni nas 19 lat, więc jestem mile zaskoczony, że młoda w sumie osoba też zauważa poziom ostatnich komedii a la Hollywood i też jej bokiem wychodzą. Widać młode pokolenie nie jest do końca stracone:-)

ocenił(a) film na 8
a_kwitek

Dzisiejsi autorzy powinni się uczyć jak robić zabawne, lekkie, pełne wdzięku komedie na podstawie tego filmu. Główna para z filmu super, Hollywood, jak i inne postacie - masa uroku i czaru!! i ta Kim Cattrall - seksapil, naturalność, urok, czar, piękno.. I ta muzyka.

Dla mnie to film przede wszystkim i o miłości i o inności jednocześnie, ale w bardzo dowcipny i inteligentny i lekki sposób podchodzący do takich tematów.. Gościu nie przejmował się, że ludzie patrzą na niego jak na dziwaka, skoro on znał tylko prawdę.. I łezka też się potrafi zakręcić, bo kto nie lubi jednocześnie tak ładnych bajek? :)

Wszystko b. fajnie zmontowane, sceny jak gł. para się bawi w sklepie pelne smaku i czaru również :).

I ani jednej sceny, którą bym uznał za żenującą..

ocenił(a) film na 8
introverder667

"I ani jednej sceny, którą bym uznał za żenującą"
Tym się różnią filmy do lat 80-tych od tych, które ulęgły się potem.

ocenił(a) film na 6
a_kwitek

Obejrzałem ten film po 37 latach, to już nie to samo co kiedyś, dobry film i tyle, kiedyś za dzieciaka oceniałem go wyżej - lata 80-te były wspaniałe jak sobie o nich przypominam to łezka kręci się w oku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones