PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640018}
5,4 5 759
ocen
5,4 10 1 5759
6,4 5
ocen krytyków
Maniac
powrót do forum filmu Maniac

Nagle opustoszałe ulice, latające z krzykiem po mieście ofiary a za nimi bełkoczący coś bez ładu i
składu psychopata. Sorry ale to po prosu zły film jest i tyle. Widziałem wiele kiepskich horrorów,
które nie udawały że są dziełem wybitnym. Ci którzy tego nie dostrzegają po prostu dali się nabrać.
Doceniam natomiast bardzo dobry pomysł z realizacją filmu w pierwszej osobie - jak w strzelankach
FPP no i duży plus za to że jest to film dla dorosłych a nie dla licealistów (bez obrazy licealistów :).
Oglądacie na własną odpowiedzialność bo to co najwyżej 3,5/10.

ocenił(a) film na 8
Mondokane

Ten film jest wybitny w swojej kategorii. Świetnie łapie i łączy klimaty gore z kinem lat 80tych. Stylistycznie przywodzi na myśl Drive. Do tego ma bardzo sensowną i wciągającą fabułę. Dopracowany estetycznie i dźwiękowo. Dla mnie seans był prawdziwą przyjemnością, bo takich filmów już nie robi się zbyt często.

Mondokane

Zgadzam się z Tobą. Film mógł być dobry, ale te bezludne obszary wielkiego miasta, ofiary uciekające w ciemne uliczki, kompletnie puste stacje metra... Scenarzysta też powinien natrafić na TEGO maniaca ;) 3? ale z minusem.

exces

Przecież w takich wielkich miastach jest. Puste ulice,ludzie obojetni, kto np.będzie z 10 pietra interesował się tym co się dzieje na parkingu? załóżmy że to była 2 lub 3 w nocy. 90% społeczeństwa jeszcze śpi.

Wojtek107712

Dobre sobie. Pojedź chociażby do Krakowa i zobacz jak śpi o 2 w nocy :D

blackandblack89

większość ludzi śpi,zwłaszcza w dzień powszedni. Nawet jeśli jest inaczej to ludzie są na pól nieprzytomni.ludzie są skupieni na oglądaniu tv,siedzą na kompie,mało kto wygląda za okno? Nikt nie zwraca uwagi co sie dzieje na zewnątrz. Nie wiesze w to ze ludzie nie śpią.w każdej dzielnicy,w każdym blokowisku. nie zmienia faktu,że nawet jak ktoś przyuważy,to pewnie przypadkowo.i są obojętni.

blackandblack89

i nie odpisuj.chcesz mi zasugerować że 90% mieszkańców Krakowa nie śpi o 2,3 w nocy? może co 20,30 mieszkaniu są o tej porze zapalone światła w oknach,nie oznacza to że interesują się tym co dzieje się na zewnątrz. zwłaszcza na parkingu. Tak jak wcześniej pisałem ludzie skupiają sie na oglądaniu tv,przesiadują na kompie,być może są gdzieś w pubach,klubach. Taka rzeczywistość nawet w Krakowie,w każdym dużym mieście.

blackandblack89

Kto np.będzie z 10 pietra interesował się tym co się dzieje na parkingu? nawet w Krakowie? krakowianie którzy imprezują w klubach? nie zmienia faktu że większość śpi. a jak nie śpią to są zajęci czymś innym.

blackandblack89

90% mieszkańców Krakowa nie śpi i wyglądają przez okna,zwłaszcza na parking. Nawet jeśli o 2,3 w nocy nie śpią. to nad ranem ,każde miasto wygląda jak wymarłe,i tak tez było w tym filmie.

Wojtek107712

A kamery? Restauracja, metro, parking i recepcja. Przecież to pierwsze co policja powinna sprawdzić.

Mondokane

beznadziejny film..i z pewnością nie chcę pamiętać, że Elijah Wood zagrał w takim gniocie..

Mondokane

Ten film to jedna wielka masakra, taki średniak, trochę chory. Na 1, 2, czy 3 nie zasłużył. Myślę że 5 to dobra ocena. Na pewno drugi raz nie obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones