PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839995}

Mank

6,3 14 394
oceny
6,3 10 1 14394
5,9 37
ocen krytyków
Mank
powrót do forum filmu Mank

Nic mi się tu nie zgadzało. Od próby udawania, że film jest kręcony na modłę lat 30, po mało charakterystycznych bohaterów, a kończąc na całkowicie niewciągającej fabule. Fincher ma takie nazwisko, że może sobie pozwolić na eksperymentowanie z kinem, pewnie stąd decyzja, że robimy biało-czarny film. A żeby jeszcze bardziej odtworzyć tamte lata dodamy fatalny dźwięk i poudajemy, że montaż jest na klej. O ile w przypadku Artysty (2012) można było przez chwilę się zgubić i zapomnieć z którego roku jest film, tak tutaj ta maska była aż nazbyt sztuczna.
Gary Oldman wycisnął z Manka wszystko co się dało. Nie była to też jakaś powalająca kreacja, ale i sama postać głównego bohatera na tle chociażby Mayera czy Wellesa, jest jak postawienie obok siebie Polo Cocty, Pepsi i Coca Coli. Po za tym patrząc na Manka ciągle widziałem twarz Churchilla, ale to tylko pokazuje jaką Gary zrobił dobrą robotę w Czasie Mroku.
Co do fabuły, to historia mi się nie kleiła. Starałem się do połowy filmu przekonywać, że to dobre kino i że ma jakość. Niestety flashbacki całkowicie przejęły film, zrzucając sam proces powstawania scenariusza na drugi plan. Wielka szkoda, bo można było tu liczyć na więcej smaczków jak był pisany ten film i trochę więcej samego Orsona Wellesa. Dialogi też nie pomagały żeby zaabsorbować się historią.
Oby kolejne eksperymenty Finchera poszły w inną stronę.
Peace.

Poczekasz

Jestes dosc przekonywujacy w tym co napisales i dlatego sobie odpuszcze ten film,choc lubie tego rezysera.

ocenił(a) film na 5
Poczekasz

Coś w tym jest, chyba największą bolączką tego filmu jest scenariusz. Rozlazły, nudny, kulawy. Ja bym określił "Manka" jako źle napisaną historię z potencjałem na coś o wiele większego.

ocenił(a) film na 9
Poczekasz

Jak sam wspomniałeś to był eksperyment. Tobie się nie podobał, mnie zachwycił. Osobiście jestem fanem kina z lat 30-40 i nawet przez sekundę się nie nudziłem na tej produkcji, już od początkowych napisów byłem podjarany, bo to było mrugniecie okiem Finchera do fanów. To jest film absolutnie nie dla wszystkich. Jednak nie można powiedzieć, że to zły film. Jest to film z rodzaju, jedni będą go kochać inni przejdą obok niego obojętnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones