PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1440}
6,8 10 168
ocen
6,8 10 1 10168
Mansfield Park
powrót do forum filmu Mansfield Park

Obejrzałam raptem 17 minut i nie jestem w stanie przebrnąć dalej. Gdzie jest ta delikatna, posłuszna, pokorna dziewczyna jaką znam z powieści Austen? Szczerze mówiąc wolę nie wiedzieć jak reżyser pociągnął dalej historię tej bohaterki, bo jej cechy charakteru w książce były podstawą dalszej fabuły. Coraz częściej widzę, że ekranizacje filmowe obdzierają książki Austen z myśli przewodniej, z tych wszystkich błyskotliwych wniosków, które można wyciągnąć z historii bohaterów. Zamiast tego zostawiają sam wątek miłosny, może jeszcze trochę podkoloryzowany, żeby nadążyć za pragnieniami współczesnego widza (któremu znudziły się już zwykłe romanse i musi je mieć otoczone tajemniczością innej epoki, żeby na nowo się z nich cieszyć). Osobiście nie mam nic do reżyserów, którzy zmieniają fabuły książek. Często jest to koniecznością. Ale zmiana całego systemu wartości i odwrócenie głównej postaci o 180 stopni? To już lekka przesada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones