PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671888}

Mapy gwiazd

Maps to the Stars
6,0 14 307
ocen
6,0 10 1 14307
6,7 26
ocen krytyków
Mapy gwiazd
powrót do forum filmu Mapy gwiazd

Ani ciężki, ani trudny

użytkownik usunięty

Ciężki to jest mój ukochany „Requiem dla snu”, czy oglądane ostatnio w TV „Pogorzelisko”
Mapa Gwiazd chyba miała być dramatem psychologiczny. Jednak dla mnie za mało było tam psychologii, za dużo duchów. Papierowe postacie, jak na pokaz epatujące swoim cierpieniem, a chyba w filmie psychologicznym nie o to chodzi, żeby wszystko wywalić na wierzch. Pokręcony, ale jakoś tak siłowo, jakby reżyser chciał na siłę zszokować widzów. Z braku pomysłu pokazał nam srającą ( sorry za brak eufemizmu ) na kiblu Julianne, czy masturbującego się kogoś tam ... Kurcze, dobry film obywa się bez takich scen, bo niby, czemu by one miały służyć? Może właśnie ta obstrukcja, osobom mocno empatycznym sprawiła , że film wydał się trudny ;)
Wahałam się miedzy 5 a 6, jedank naprawdę dobra scena ze śpiewającą Havaną przeważyła.
Ogólnie film nie specjalnie mnie ujął, ani tym bardziej wstrząsął, czy już w ogóle „łba nie zrył”

ocenił(a) film na 7

Requiem to jakieś efekciarskie popłuczyny dla niewymagającego widza, z pewnością daleko mu do "ciężkiego" filmu.

użytkownik usunięty
dziuzeppe

Mam odmienne zdanie.
Porównując ocene Requiem i Mapy, to dużo niewymagających widzów ;)

ocenił(a) film na 7

To przecież oczywiste, że plebs charakteryzuje się brakiem gustu i pochłania wszystko co ma ładne opakowanie.

ocenił(a) film na 7

Nic na to nie poradzisz.
To przecież oczywiste, że plebs charakteryzuje się brakiem gustu.Zatem zawyżona ocen Requiem dla snu nie powinna nikogo dziwić.

użytkownik usunięty
dziuzeppe

Zadziwia mnie Twoja ignorancja, brak obiektywizmu i to jak obrażasz ludzi. Film został doceniony na całym świecie. Jak do tej pory, jest to najbardziej realistyczny i brutalny obraz opowiadający o uzależnieniu. Jeśli twierdzisz, że to sa popłuczyny, to po czym?
Ładne opakowanie? albo cierpisz na porównawczą indolenjce, albo Requiem nie oglądałeś

ocenił(a) film na 4
dziuzeppe

Zawyżona,zaniżona,czy to ma w ogóle znaczenie?
Requiem ma ładne opakowanie-ha...ha...ha.....

ocenił(a) film na 7
aronn

Teoretycznie nie, ale niestety w praktyce pokazuje jak niewiele wystarczy przeciętnemu Kowalskiego do zaspokojenia potrzeb.
Co w tym zabawnego?Pocięty kolaż z ponadczasowym utworem, który po piątej wstawce zaczyna wręcz irytować. W dodatku temat potraktowany tak,żeby każdy dzieciak który wypalił w życiu przynajmniej jednego skręta uważał się za narkomana.
Temat potraktowany po macoszemu w celu zadowolenia gawiedzi.

ocenił(a) film na 4
dziuzeppe

Aha mów(pisz)sobie dalej,ignoranctwo tyle ci powiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones