PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262162}
5,5 4 017
ocen
5,5 10 1 4017
6,2 6
ocen krytyków
Margaret
powrót do forum filmu Margaret

Telefon do znajomego z zaproszeniem na utratę dziewictwa, seks bez zabezpieczenia, seks z
nauczycielem i gadka z nim o aborcji, fochy na matkę i chodzenie za obcą babą, kłótnie z nią, a po
chwili znów milutkie spotkania.
Czy to amerykańska rzeczywistość i oni na prawdę są tak głupi czy autorzy filmów specjalnie
ukazują nastolatków jako tępych? Mam niewiele więcej lat niż bohaterka i nie przypominam sobie,
żeby ktoś w moim środowisku tak się zachowywał i może jeszcze zrzucał winę na hormony i
dojrzewanie... Wiadomo, że filmy to podkoloryzowana rzeczywistość, ale błagam... Podobno to film
o prawdziwym życiu. Ci dorośli też niezbyt dojrzali...

ocenił(a) film na 3
klaaaraaa

Oglądałaś film Kac Wawa ?? Czy film opowiada to głupocie ludzi mieszkających w naszym kraju czy autorzy filmu specjalnie ukazują polaczków jako głupich ?? Film to fikcja ,ocenianie kogokolwiek a już zwłaszcza amerykańskich nastolatków za to ,ze powstają takie filmy jest dla mnie ignorancją i głupotą (bez obrazy oczywiście )

ocenił(a) film na 3
Danio31b

Ale Kac Wawa czy choćby Kac Vegas to komedie, wszystkie padająca tam słowa to gagi, a wydarzenia specjalnie są podkręcone do głupoty, żeby bawić. Natomiast "Margaret" to podobno samo życie i dramat. Oczywiście wiem, że wszyscy ludzie nie są tacy, ale w takim razie po co w filmie nagromadzenie tylu wskazujących na to wydarzeń... Sama sobie mogę odpowiedzieć - po to, żeby był film. Jednak po Twojej ocenie i średniej filmu widzę, że nie robi to na nikim wrażenia. Czy jednak jest coś nie tak.

ocenił(a) film na 3
klaaaraaa

Nie wystarczy nakręcić dramat żeby natychmiast film ukazywał samo życie .To tylko film nie dokument ,wszystkie zdarzenia to wyobraźnia scenarzysty i reżysera

klaaaraaa

Fakt, że nie znasz takiej osoby nie znaczy, że hipotetycznie nie może istnieć ktoś, kto się tak zachowuje, myśli i czuje. Na świecie jest bardzo dużo różnorodności, z którą na pewno jeszcze nie raz się spotkasz i nie zrozumiesz. Ale nie trzeba. Wystarczy przyjąć, że tak jest. I spróbuj nie oceniać. Fakt, że działania tej dziewczyny, były dla ciebie niezrozumiałe, nie oznacza przez to, że były głupie. Oznacza tylko, że ty ich nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 3
ulkas73

Napisałam ten komentarz ponad roku temu, fabułę filmu widzę jak przez mgłę, więc nie będę dyskutować na jej temat. Jednak nie wiem dlaczego piszesz, żebym nie oceniała zachowania tej dziewczyny, podczas gdy jej zachowanie to głowna treść tego filmu, a my jesteśmy na filmwebie, którego celem jest ocena filmów i ich fabuły. Rzadko cokolwiek piszę na forum, muszę być naprawdę moooocno zawiedziona lub mocno podekscytowana, żeby się wypowiadać o filmach, więc zakładam, ze ten był dla mnie totalną klapą.
Każda ocena jest subiektywna i nawet jeśli w życiu spotkam takich ludzi, to może nie zmienić mojego zdania. Gdybym kogoś takiego spotkała uznałabym, że jest zbyt irytujący, by przebywać w jego towarzystwie i tak samo bohaterka filmu była zbyt irytująca, bym mogła ocenić ten film pozytywnie.
P.S. Jeśli mówisz, że nie rozumiem takich osób - okej, może masz rację. Jednak ocena filmu (5,4) wskazuje na to, że nie rozumie ich całkiem sporo osób.
Pozdrawiam :)

klaaaraaa

:) Faktycznie, nie spojrzałam na datę twojego wpisu :) Oglądałam go pierwszy raz przedwczoraj, a potem weszłam na forum :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
klaaaraaa

Tak !!! To głupota amerykańskich nastolatków. Proszę mi wybaczyć ale to jedno z najbardziej zmanipulowanych społeczeństw świata a indoktrynacja rozpoczyna się już od dziecka. Przerysowana rola, niedojrzałej emocjonalnie, dziewczyny, idiota pedagog no i ciągota za forsą (bez względu na wszystko) - denerwujący film. Znalazłem jednak kawałek normalności w tym całym "bagienku" - dojrzałość dorosłego człowieka, który poniósł filmową konsekwencję za to co wypowiedział przy kawiarnianym stoliku. Na zadane pytanie odpowiedział ...pamiętaj, że strona dominująca broni swej pozycji, opresor używa przemocy by utrzymać swoją pozycję - nazywa to rządami prawa ale kiedy ciemiężony wykorzysta przemoc by się ratować nazywany jest terrorystą i stosuje się wobec niego kary. Czyż nie delikatnie i pięknie powiedziane a jak pięknie przemycone !!! Za to dokładam temu filmowi 2 punkciki i daję - 6/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones