PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38361}

Markiza Angelika

Angélique, marquise des anges
7,2 5 428
ocen
7,2 10 1 5428
Markiza Angelika
powrót do forum filmu Markiza Angelika

Bardzo możliwe, że niektórzy z Was czytali również powieść J. Benzoni "Katarzyna". Jeśli tak było, to czy ktoś jeszcze, oprócz mnie, ma wrażenie, że Angelika jest wierną kopią Katarzyny [bądź odwrotnie, Katarzyna kopią Angeliki - nie wiem która z pań 'urodziła się' pierwsza ;) ]. Obie są z Francji, obie były mieszczankami, potem były w związku z księciem, obydwie miały milion przygód w różnych częściach Europy. Obie są eleganckie, wytworne, pełne godności i honoru, a zarazem proste, szczere, oddane i pełne bezgranicznej miłości.

A może któraś z nich bardziej Wam przypadła do gustu? :) Ja osobiście bardzo lubię i jedną i drugą, choć Katarzyne chyba odrobinę bardziej :)

ocenił(a) film na 8
mokfa

Nie czytałem żadnej z tych książek, ale dawno dawno temu oglądałem serial Katarzyna, który zapewne jest ekranizacją. Musiałbym go sobie odświeżyć, co jest trudniejsze niż w przypadku Angeliki, dostępnej powszechnie. Na pewno obydwie bohaterki reprezentują "kobiecą" odmianę gatunku płaszcza i szpady. Od pojedynków i starć wojennych ważniejsza jest intryga romansowa, a jeszcze bardziej - wewnętrzny świat bohaterki. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
Vuzz

to przeczytaj koniecznie, bo to piękny cykl książek :) Jakkolwiek nie trawię romansów, bo są płytkie, nudne i przewidywalne [moim zdaniem tylko :)], tak pani Żuliećcie udało się stworzyć NIESAMOWITĄ historię na tle wojny stuletniej we Francji. I tylko żałuję, że jest tak mało popularna. Książka, nie pani Juliette ;)

ocenił(a) film na 8
mokfa

Już wpisuję na listę lektur obowiązkowych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones