PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698972}
7,5 9 889
ocen
7,5 10 1 9889
7,2 4
oceny krytyków
Marnie. Przyjaciółka ze snów
powrót do forum filmu Marnie. Przyjaciółka ze snów

Na początku myślałam, że główna bohaterka to chłopak (nie doczytałam opisu) i będzie to jakiś romans, potem też miałam taką nadzieję jak zobaczyłam jak dwie główne bohaterki się traktują. Ale potem stało się jasne - jest to piękna opowieść o przyjaźni i więzach rodzinnych. Bardzo sympatycznie się oglądało.

ocenił(a) film na 10
Lucy_chan

Lucy, oglądałaś poprzednie części? Jeśli nie, to obejrzyj, bo ta była najsłabsza.

Irma100

poprzednie... "części"? W Ghibli każdy film jest pojedynczym dziełem sztuki. Tu nie ma żadnych "części". A to, że filmu nie zrozumiałaś, nie znaczy, że jest słaby. Potrzeba naprawdę dużej dozy dziecięcej wrażliwości oraz po prostu dojrzałości, by zrozumieć piękno tej japońskiej animacji.

ocenił(a) film na 10
Werefroggie

Przepraszam, czytałam właśnie dyskusję innego filmu (kolejnej części sagi) i nie zauważyłam, jaką stronę mam otwartą następną. Moja głupota :)

ocenił(a) film na 10
Werefroggie

PS. Uwielbiam "Marnie", raczej zrozumiałam :)

ocenił(a) film na 10
Lucy_chan

Boże, jakie to było piękne. Płakałam już na samym wstępie jak Anna zaczęła narrację bo tak bardzo utożsamiłam się z nią od początku do końca. Historia z Marnie i tak przemyślana fabuła, miłość, nadzieja uskrzydliły mnie... Nie myślałam nawet przez chwilę że będzie to takie cudowne.

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

Naprawdę piękna historia. Film zachęcił mnie do przeczytania książki, ale niestety chyba nie ma w polskiej wersji językowej :/ i będę musiał zadowolić się tym co zrozumiem z angielskiej wersji ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones