PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188922}

Mars

4,4 146
ocen
4,4 10 1 146
Mars
powrót do forum filmu Mars

oglądałem go za "szczeniaka", już prawie 20 (!) lat temu i pamiętam że wydał mi się wtedy bardzo brutalny; właśnie z tego powodu przestałem go oglądać, chyba w momencie zemsty na byłej dziewczynie brata głównego bohatera.
Jakoś niedawno przypadkiem przypomniałem sobie o nim i postanowiłem odnaleźć; pamiętałem tytuł "Mars" i datę z poprzedniego wieku, najprawdopodobniej lata 90-te. Po wpisaniu w wyszukiwarce FW "Mars" wyskoczyły mi chyba 234 tytuły na kilkunastu stronach ale co tam... udało się znaleźć :) Ledwo odpaliłem film, zaraz po kilku minutach byłem pewny że to ten sam którego nie dokończyłem oglądać właśnie te prawie 20 lat wstecz.
Ale już o filmie. Oceniam na 7/10, trochę z sentymentu że udało mi się go odnaleźć po tylu latach, ale przede wszystkim dlatego że dobrze się go ogląda. Jest charakterystyczny, dobrze napisany i zagrany protagonista, mroczny klimat rzekomego Marsa i dobrze zobrazowana nielegalna działalność korporacji. Historia brata głównego bohatera ciekawie komponuje się z wątkiem głównym. Co może przeszkadzać, to typowa dla kina akcji schematyczność i przewidywalność - już od samego początku widać że Templer będzie tym "niezniszczalnym", który praktycznie w pojedynkę będzie eliminował wszystkie czarne charaktery i ich ludzi, starałem się jednak nie zwracać tak bardzo na to uwagi bo wiadomo że takie filmy mają niewiele wspólnego z wiarygodnością, a protagonista musi wygrywać bo nikt za niego nie poprowadzi fabuły do końca.

guliver_filmweb

fascynująca opowieść ;)))))
Dalej wydaje Ci się taki brutalny? Pewnie już nie....co do protagonisty, który musi zawsze wygrywać to na początku chciałam zaprzeczyć tej opinii, ale po przemyśleniu chyba faktycznie masz rację....Przećwiczono to już w serialach. Jeżeli ktoś z głównych bohaterów zostaje zbyt szybko "odstrzelony", to kończy się to najczęściej gwałtownym spadkiem oglądalności. Jakiś czas temu oglądałam "Ostatni Okręt" - bardzo przyjemny serial. Niestety popełnili ten błąd, że uśmiercali ważne postacie. Dalsze sezony oglądałam ze złością i poczuciem niesmaku. Sorrki, że nie w temacie. Weszłam na forum Marsa, bo zobaczyłam, że mają to na CDA i chciałam poczytać opinie. Pozdrowienia

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Przecież nie działał sam. Pomagał mu ten mały ziomek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones