PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30709}

Martwe zło

The Evil Dead
6,7 39 324
oceny
6,7 10 1 39324
6,6 23
oceny krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło

Skąd ten film ma tak wysoką ocenę?! Zauważyliście jaki stoicki spokój zachowują bohaterowie? Kiedy "to" dopada pierwszą dziewczynę, powinno do nich dotrzeć, że coś jest nie tak, że coś ją opętało. Powinni spierniczać gdzie pieprz rośnie, czym prędzej, po pierwszym incydencie. Kiedy poćwiartował panienkę, koleś pyta drugiego "i co zrobimy teraz" ten odpowiada po prostu: "pochowamy ją". No ku*de! Powinni jej jeszcze pogrzeb wyprawić! Ja na ich miejscu nie ruszałbym dupy na cal od kominka i czekał przy włączonym świetle do rana, zamiast zachowywać się jakby nigdy nic. Byłbym kłębkiem nerwów, nerwowo rozglądał bym się na prawo i lewo. Kiedy znika Shelly, zauważyliście jak koleś leniwie wygląda przez okno?! Powinien wykazać zaniepokojenie! Reakcje bohaterów są tak nienaturalne i nieadekwatne, że aż do bólu irytujące!!

Baloo

Bo ty wydyganiec jesteś. Są kolesie co mają tzw. jaja.

ocenił(a) film na 6
Baloo

I właśnie opisałeś, to co było dla mnie dużym minusem tego filmu :)
Ja wiem że to stary film, itd. no ale jej jak rany....każdy normalny człowiek by był w szoku, zdezorientowany i szczał po gaciach, a bohaterowie momentami są tak wyczilautowani, że mi to osobiście psuje odbiór. (wspomniany gość, który poszedł sprawdzić co z dziewczyną - powinien tam polecieć w podskokach jak ona się tak darła, a on taki spokojny że tylko brakowało żeby jeszcze ramionami na końcu wzruszył "Gdzieś se zniknęła" xD

ocenił(a) film na 7
Tortuga033

Tak, też to zauważyłam. Ich reakcje były no cóż... średnie. :D

Tortuga033

Ale o to po części chodziło. To najpierw komedia, a później horror.

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Jakoś mało zabawne jak na komedie.

Tortuga033

Ja rozumiem, nie śmieszył Cie film, ok, każdy ma inne poczucie humoru. Jest to jednak komediowy horror klasy B. Idiotyczne zachowanie bohaterów jest niejako wpisane w ten gatunek :)

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Jest jakaś wypowiedż reżysera filmy że tak miało być ?!

Damiano_88

Naprawdę potrzeba czegoś więcej niż np scena gwałtu przez drzewo? To nie mogło być straszne...

ocenił(a) film na 6
_Zero_

To było w 1 części ?

Damiano_88

Tak. W jedynce i w dwójce była scena z drzewem. W jedynce chyba nawet ostrzejsza.

ocenił(a) film na 9
Tortuga033

Z tym robieniem w gacie to sporo racji, ale noc była długa, więc mieli czas na dekompresję traumy.

ocenił(a) film na 9
Baloo

Jest to horror z przymrużeniem oka wielkim jak Półwysep Iberyjski to p pierwsze.

Po drugie: łatwo racjonalizować jak się nie jest w ekstremalnej sytuacji. Typowe reakcje to ucieczka (bohaterowie filmu próbowali ale mieli odciętą drogę), atak (ale zabrakło jasnego zagrożenia) lub wycofanie (kulenie się, zawieszenie typu "ja chcę do biura" z Psów). Zakopanie ciała opętanej osoby to coś pośredniego między atakiem (zakładając, że zło w nim jeszcze siedzi) a wycofaniem (skupienie uwagi na "lżejszych" sprawach).

ocenił(a) film na 8
Baloo

za mlody jestes zeby zrozumiec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones