PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30690}

Martwi prezydenci

Dead Presidents
7,2 1 945
ocen
7,2 10 1 1945
Martwi prezydenci
powrót do forum filmu Martwi prezydenci

na krążku mamy track "Dead presidents" oraz "Can I Live", w którym zsamplowano utwór wykorzystany w filmie. Album ukazał się w 1996 roku.

ocenił(a) film na 8
Krzysiek_45

Tak czytałem o tym w radiu i słyszałem w gazecie...

WujekChu1ek

co ty nie powiesz

ocenił(a) film na 8
Krzysiek_45

Chciałem, żeby twój temat wyszedł na początek listy to może by ktoś odpisał:P ale proponuje zamieścić temat na forum muzyka/aktora
np. tu http://www.filmweb.pl/person/Jay-Z-70721 pozdro

ocenił(a) film na 7
Krzysiek_45

Look of love, Isaaca Hayes'a jest dość często samplowane, oprócz kawałka hove samplowany był do podkładów m.in. Snoop Dogga (G'z Up, Hoes Down), Compton's Most Wanted (N****z Strugglin) czy Dr. Dre (Choices). A Dead President's jest elementem slangu, zresztą z niego został zaczerpnięty tytuł, jestem prawie pewien że Jay kończył już nagrywać płytę w momencie wychodzenia filmu. Pozdrawiam.

wodzuu

dokładnie. reasonable doubt wyszedł około pół roku po premierze filmu. a samo 'dead presidents' oznacza pieniądze (na amerykańskich dolarach umieszczone zostały sylwetki byłych prezydentów). co do sampla z 'the look of love' hayes'a to faktycznie jest to jeden z częściej samplowanych soulowych numerów. tak więc nie ma mowy o tym, że hova inspirowany był tym filmem jeśli chodzi o nagranie klasycznego dziś 'reasonable doubt' :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones