PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30690}

Martwi prezydenci

Dead Presidents
7,2 1 951
ocen
7,2 10 1 1951
Martwi prezydenci
powrót do forum filmu Martwi prezydenci

Fajny klimat czarnego świata, świetna gra aktorów. Niestety - sam scenariusz - jest banalny i kilka razy już wykorzystany. Młody jedzie, młody wraca, wszyscy wokół się ustawili, młody nie, młodemu pozostaje wstąpienie na złą drogę. To za mało by zachwycić - jak dla mnie przynajmniej. Taki film "na jeden raz". 5/10.

ocenił(a) film na 8
topjes

w jakich filmach był wykorzystywany już podobny scenariusz?

ocenił(a) film na 5
misiekvx

Chociażby w "Urodzonym 4 lipca". Ogólnie oklepany temat, choć na pewno społecznie ważki.

ocenił(a) film na 8
topjes

Urodzony 4 lipca jest zupełnie inną historią. Rozczarowania wojną i powrotem po wojnach jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Filmów z tym wątkiem można robić wiele.

ocenił(a) film na 5
misiekvx

Dlatego nie rozumiałem dlaczego się pytasz o jakie filmy chodzi skoro jest ich właśnie bardzo wiele. W samym scenariuszu Martwych Prezydentów nie ma wiele nowatorskiego.

ocenił(a) film na 8
topjes

to prawda, scenariusz może nie być nowatorski, choć mam wrazenie ze to na tym filmie inni robili swoje. Co nie zmienia , że film historia i jej zobrazowanie jest świetne. Powoduje duże emocje.

ocenił(a) film na 5
misiekvx

A mnie choć zachwyciły sceny, w pewien sposób klimat i uwielbiam tych aktorów, to film trochę przynużył, gdyż scenariusz nie wniósł nic nowego w schemat i miałem wrażenie, że film się dłużył. Jako, że temat był kilkakrotnie pokazywany myślę, że można było go jakoś rozbudować albo skomplikować i dodać coś co by mnie choć trochę zaskoczyło.

ocenił(a) film na 6
topjes

Ja się już na ten temat wypowiedziałem. Ale fakt faktem, bo np. do "Forrest Gumpa" to mu zdecydowanie daleko.
http://www.filmweb.pl/film/Martwi+prezydenci-1995-30690/discussion/Bardzo+dobry+ dramat%2C+z+doskona%C5%82%C4%85+scen%C4%85+napadu+na+bank+%21,323170
http://www.filmweb.pl/film/Martwi+prezydenci-1995-30690/discussion/Film+trudny+w +odbiorze,1799473

topjes

Za to " Transformers 3" jest odkrywczym i przełomowym dziełem w historii kina. : )

ocenił(a) film na 5
wertuqq

Scenariusz tak samo powielony. Ale za to efekty specjalne nowe :)

ocenił(a) film na 6
topjes

I za to 10/10?

użytkownik usunięty
topjes

Następny geniusz, który czepia się scenariusza. A porównanie z "Urodzonym 4 lipca" uważam za genialne hahahah dobry żarcik.. Aha to rozumiem, że już nie można napisać historii o weteranach wojennych, bo w U4L opatentowali ten schemat i już nie można. Dobrze: to jak już jesteśmy przy prostackich kanonach rozumowania - to jest film o murzynach a U4L to był film o białym LOL.. Oceniając ten film na 5/10 nie wystawiasz sobie najlepszej opinii. Powiem tyle. I nie też nie dam na przykład 10/10 ale u mnie jest 9/10.. (dał bym 8/10 ale chętnie podniosę choć ułamek mikro średniej tego zacnego filmu, i oceny którą jak widać znamienita większość was spi*rdoliła swoją indolencją kinową). Ręce łamać nad wami..

użytkownik usunięty

chociaż może i nie taka znamienita większość - 7.6 to nie taka zła średnia. Jak kogoś uraziłem zatem to sorawa ;)

ocenił(a) film na 7
topjes

A ja tak z innej beczki
Widzę że w grze mafia III jest lekka inspiracja tym filmem

ocenił(a) film na 7
topjes

Masz racje, ale 5/10 to za mało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones