PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110895}
6,0 6 101
ocen
6,0 10 1 6101
Mary Kate i Ashley: Wakacje w słońcu
powrót do forum filmu Mary-Kate i Ashley: Wakacje w słońcu

Należę do tych osób, które swego czasu się naoglądały tych filmów z Olsenówkami przez co obecnie uciekają od nich jak najdalej. Niestety monopolu na telewizor nie posiadam, więc czasem i taki film obejrzę. Oczywiście nie wszystkie ich filmy uważam za kiepskie i niektóre z nich oglądam z przyjemnością ("Czy to ty, czy to ja", "Randka z billboardu"), ale ten do nich nie będzie należał.

W filmach z siostrami Olsen najbardziej mnie drażni ich schematyczność – siostry przyjeżdżają do rodziny, poznają uroki miasta, poznają jakichś przystojnych chłopaków i do tego od biedy czasem dojdzie jakaś intryga. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jak zwykle główną innowacją jest nowa sceneria – tym razem są to słoneczne Bahamy.

Schematyczność i banalność tych filmów to jedno, ale nie podoba mi się także sposób przedstawienia fabuły. Fabuła nie zawiera żadnych dynamicznych postaci – w trakcie filmu nikt się nie zmienia. Atrakcje turystyczne ukazane są nadzwyczaj przeciętnie – każda widoczna na chwilę w towarzystwie siostrzyczek, zobaczymy ich uśmiechy i przechodzimy do następnej. Całość okraszona jest dodatkowo nie własną ścieżką dźwiękową, tylko popowymi utworami. Wszystko to razem sprawia, że film jest zwyczajnie nijaki – pośród wielu innych pozycji ginie z łatwością.

Tym razem film zwieńczony został czymś na kształt wyreżyserowanej kuchni filmowej. Serwowane tu dowcipy są słabe (nie żeby miały być nie wiem jak wysublimowane, ale w tym fragmencie są gorsze od i tak oklepanych żartów serwowanych wcześniej), a najistotniejszą informacją zdają się być osoby producentek. Ni to ciekawe, ni to zabawne – tą autoreklamę dziewczyny naprawdę mogły sobie darować.

"Wakacje w słońcu" to kolejny, niemal nieodróżnialny od pozostałych film z siostrami Olsen. Wszystko stoi tu na poziomie średnim, jeśli nie odrobinę gorszym. Zapewne fanom pozycji typu "Londyn jest cool", "Paszport do Paryża", czy "Rzymskie wakacje" film się spodoba. Tym zaś którzy, podobnie jak ja, tych filmów nie lubią, zwyczajnie odradzam.
1/5

wspominane filmy:
2-3/5 "Czy to ty, czy to ja" http://www.filmweb.pl/f30669/Czy+to+ty%2C+czy+to+ja,1995
2/5 "Randka z billboardu" http://www.filmweb.pl/f38145/Mary-Kate+i+Ashley+Randka+z+billboardu,1998

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones