PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37132}
7,5 9 273
oceny
7,5 10 1 9273
7,6 11
ocen krytyków
Mary Poppins
powrót do forum filmu Mary Poppins

Jedno pytanie...

ocenił(a) film na 8

...jak oni dali radę zrobic takie cudo bez komputerów? ;)

madziaczub

Cytując Wyborczą:

"Disney zastosował coś, co można uznać za analogowe wyprzedzenie techniki "motion capture": filmowano ruchy aktorów, które potem benedyktyńską pracą kadr za kadrem przerysowywano na klatki animacji."

;)

użytkownik usunięty
Astrid_

Chyba odwrotnie, ale ręki sobie nie dam uciąć. Wydaje mi się na klatki ze sfilmowanymi aktorami nakładano celuloid (przezroczystą folię używaną przy robieniu tradycyjnych animacji) z narysowanymi bajkowymi postaciami i całość ponownie fotografowano. I tak klatka po klatce, jak się robiło z resztą każdy film rysunkowy. Na pewno łączenie kreskówek z prawdziwymi aktorami nie było żadną nowością - młody Walt stosował ten trik już w początkach swojej pracy w branży, chyba jeszcze na długo zanim założył Studio. O ile pamiętam on właśnie pierwszy go zastosował tworząc serię krótkich filmików gdzie małą dziewczynkę otaczały bajkowe postacie.

ocenił(a) film na 10

Filmiki o których piszesz są znane jako "Alice Comedies".

użytkownik usunięty
madziaczub

Magia :P

ocenił(a) film na 8

Pewnie, że magia, studio Disneya "czarowało" ten film 5 lat ;)

ocenił(a) film na 10
madziaczub

Podobnie jak ty, też szukam odpowiedzi jak oni to zrobili ;)
Po prostu magia ;)

madziaczub

i z budżetem 6 000 000 :o

ocenił(a) film na 8
alina228

Tylko wtedy przeciętna roczna pensja wynosiła ok 4 500$, a teraz ok 50 000$ ;)

danielt

Więc tak jakby 60 baniek. To nadal dużo mniej niż za topowe filmy.

ocenił(a) film na 9
madziaczub

Zrobili to całkiem podobnie jak 40 lat wczesniej Alicję. Klatka po klatce kadru i rysunków. Z tym, że Alicja była czarno biała i amatorsko robiona przez Laugh-o-gram's Studio (pierwsza firma Walta). Bardzo żmudna robota, ale ekipa Disneya to mistrzowie.

ocenił(a) film na 9
madziaczub

Widziałem.Jestem pozytywnie zaskoczony. Chociaż nie jestem miłośnikiem musicali.Magia!!! Mimo upływu lat ten film zachwyca. Rewelacyjna Julie Andrews ,zasłużony Oscar.

ocenił(a) film na 8
madziaczub

Technika ta nazywa się symulacją komputerów (nie mylić z s. komputerową) czyli udawaniem, że się je ma.

ocenił(a) film na 9
madziaczub

Matko czemu tak dużo osób myśli tylko o komputerach :/
Przecież takiego filmu nie trzeba komputerów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones