PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37132}
7,5 9 301
ocen
7,5 10 1 9301
7,6 11
ocen krytyków
Mary Poppins
powrót do forum filmu Mary Poppins

Mimo... Nikłej, choć wciąż jakiejś rozrywki, jaką dostarczył mi film "Eragon", w ogóle przestałem
go oglądać, gdy zobaczyłem jak potraktowano książkę Christophera Paoliniego (nieważne czy
jego pióro jest dobre, ważne że było to jego dzieło i zostało skrzywdzone).

Mimo całej sympatii, jaką darzyłem "Stuarta Malutkiego" przestałem to oglądać, gdy
dowiedziałem się że twórca nigdy nie chciał by zekranizowano jego książki.

I mimo całej rozrywki, jaką dostarczyła mi "Mary Poppins", nie potrafię wybaczyć Disney'owi
chamstwa, które spotkało Panią L. Travers.

Dodaj cukru łyżeczkę, by smak lekarstwa znikł... Smak lekarstwa znikł... Smak lekarstwa znikł...

andrzej_goscicki

Wlasnie oglądałam film "uratować pana Banksa", jestem ciekawa co to za chamstwo ktore spotkało Panią Travers?

kostek_an

Ekhm... Wierzysz filmowi za sponsorowanemu przez Disney'a, czy faktycznie udokumentowanym wydarzeniom?

Nie twierdzę, że nie masz racji. Ja tego filmu nie oglądałem i tym bardziej nie byłem w Ameryce, podczas tworzenia filmu "Mary Poppins". Może się mylę odnośnie tego chamstwa, lecz mimo wszystko, nie zawierzałbym filmowi, o którym wspominasz.

kostek_an

Z biografii pióra Boba Thomasa wynika, że Pamela Travers miała tyle zastrzeżeń do filmu, iż Disney posłał ją na drzewo mówiąc, że ukończony film jest jego dziełem i po sprzedaniu praw do adaptacji ona nie ma tu nic do gadania. Starcie twórców o odmiennej wizji, najwyraźniej.

silvas76

Na dodatek pojawiła się na premierze, chociaż nikt jej na nią nie zaprosił i płakała widząc jak jej książka została zekranizowana a nie ze wzruszenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones