PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37132}
7,5 9 285
ocen
7,5 10 1 9285
7,6 11
ocen krytyków
Mary Poppins
powrót do forum filmu Mary Poppins

Cóż, brak mi słów, żeby opisać jak świetny jest ten film, więc używam słowa, które oznacza
wszystko i nic :D Nie czytałam książki (zamierzam się zaraz za to zabrać), ale film uważam za
naprawdę bardzo udany. Julie Andrews zagrała genialnie. Wprost kupiłam jej Mery (ten wzrok, ta
gracja, pewna wyższość!). Pan Banks oraz Bern też zagrani świetnie, zresztą cała obsada
rewelacyjna (lecz prym oczywiście wiedzie przebojowa, genialna, niezastąpiona Julie). Piosenki
chwytliwe (zwłaszcza Spoonful of Sugar i Supercalifragilisticexpialidelicious), animacja
wspaniała, kostiumy niczego sobie.
Film przyjemny w odbiorze, Disney odwalił kawał naprawdę dobrej roboty.
Oglądałam i w oryginale i w dubbingu i powiem, że polski dubbing został wykonany na
naprawdę szalenie wysokim poziomie, lecz oryginałowi nie dorówna.

Po prostu superkalifradalistodekspialitycznie :)

Jeśli film Ci się podobał, to książką możesz być mocno rozczarowana, bo to dwie zupełnie różne bajki (najpierw należy odjąć od filmu jakieś 2-3 tony cukru "made in Hollywood"). U mnie akurat było odwrotnie;-)

użytkownik usunięty
qar1

Akurat przeczytałam książkę. Nie byłam rozczarowana (przed rozpoczęciem lektury wiedziałam, że Disney inaczej wykreował tytułową bohaterkę), ale postać Mary bardziej przypadła mi do gustu w filmie. Po prostu Julie kupiła mnie w całości.
Oczywiście, w filmie cukier wysypywał się wręcz z ekranu, to nie podlega wątpliwości, lecz w moim wypadku to jest akurat plus. Życie trzeba sobie osłodzić, a jak już je słodzić to z impetem :) Natomiast muszę przyznać uczciwie, że faktycznie film przy książce wypada blado (jeżeli mam być w miarę obiektywna), głównie przez fakt, że Mary filmowa a Mary książkowa to dwie zupełnie inne osoby, które łączy jedynie imię i nazwisko oraz parę szczegółów. A skoro film był robiony na podstawie książek, to akurat ta postać nie powinna się zbytnio różnić. Niemniej wolę film. Mam do niego dziwną słabość ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones