PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7576}
6,9 8 140
ocen
6,9 10 1 8140
Mary Reilly
powrót do forum filmu Mary Reilly
ocenił(a) film na 10
piratka39

Mnie się ten film jako żywo kojarzył z "Draculą" anno domini 1979 (z Frankiem Langellą).

littlelotte52996

Dziękuję bardzo za informację. :) Obejrzę:)

ocenił(a) film na 8
piratka39

Serial Tajemnice domu na wzgórzu z Tarą Fitzgerald. Dwa odcinki, surowy klimat, brak makijażu. Frankenstein z de Niro.
Może Kobieta w czerni z Potterem?

Sorbet

Dziękuję, dwa pierwsze chętnie obejrzę, Kobietę w czerni ("z Potterem" - hah xD) widziałam i mi się nie podobał ten film. :)

ocenił(a) film na 6
piratka39

To ja dodam - "Draculę" Coppoli, "Rebecca", "Imię Róży", "Z piekła rodem", "Wilkołak" z Del Toro. Mało mroczne ale w klimacie: "Kopia Mistrza", "Dziewczyna z perłą".

Raven_35

Dziękuję, dziękuję, dziękuję. :) Draculę Coppoli widziałam i teraz w kolejce jest z Belą Lugosi. :D Resztę obejrzę w najbliższym czasie. :)

ocenił(a) film na 9
Raven_35

O, 'Dziewczyna z Perłą' - jaki podobny układ postaci!

Mi sam klimat kojarzy się też z 'Piknikiem Pod Wiszącą Skałą', ale tego bym akurat nie polecała, bo poza tym specyficznym nastrojem niewiele tam znalazłam.
Mrok i psychodelia przywodzi mi tez na myśl "Donniego Darko", choć zupełnie inne czasy i okoliczności.
Jeszcze "Jeździec bez głowy", też jeden z moich ulubionych,
trochę też "Osada", "Pachnidło"..

"Rebecca" - Która? Jest kilka

ocenił(a) film na 6
szweter

Oczywiście Hitchcocka :)

Z ostatnio obejrzanych dodałbym jeszcze "Duchy Goi".

Polecam także "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Co prawda lekka komedyjka, ale klimat genialny. Do tego do obejrzenia w Halloween (TCM - 12:10).

Co tu jeszcze... Świetny klimat zapewnia także trójkąt Vincent Price - Roger Corman - E. Allan Poe. M. in. "Maska Czerwonego Moru", "Studnia i wahadło", "Opowieści niesamowite", "Kruk". Nie każdemu się spodobają, ale warto się zapoznać.

Co prawda nie widziałem, ale wydaje mi się że, spokojnie można dodać do listy - "Okruchy dnia", "Niebezpieczne związki".

"Piknik pod Wiszącą Skałą" czeka u mnie w kolejce ;)

ocenił(a) film na 7
piratka39

Jane Eyre przed wszystkim, obie wersje z 2011 i 1996
Rebeka 2008 tv
Kobieta w czerni 1989
Wichrowe wzgórza 1992!
Piękna Kate (ale to inny motyw i inne czasy)
Złodzieje (całkiem inny film, ale polecam, klimatyczny jest)
Czarownice z Salem
I ogólnie polecam filmy, które dodali użytkownicy powyżej

piratka39

hm http://www.filmweb.pl/film/Teresa+Raquin-2013-10096
?

ocenił(a) film na 7
piratka39

Jeżeli chodzi o klimaty wiktoriańskiej Anglii to polecam

Vidocq (2001)
oraz Sherlock Holmes np z Robertem Downey Jr.

drozynskixyz

Nie do końca o klimat tamtych czasów. :) Raczej o ten specyficzny, tajemniczy i intrygujący klimat. :) Sherlocka widziałam, ale Vidocq zapiszę sobie do obejrzenia, bo a nuż trafi się perełka. :) Dzięki!

ocenił(a) film na 5
piratka39

Serial "Taboo".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones