PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793271}

Mary i kwiat czarownicy

Mary to Majo no Hana
6,7 1 808
ocen
6,7 10 1 1808
Mary i kwiat czarownicy
powrót do forum filmu Mary i kwiat czarownicy

Jestem świeżo po seansie i muszę powiedzieć że od strony wizualnej film prezentuje się przepięknie. Tak bardzo pod względem animacji podobał mi się chyba tylko "Ruchomy zamek Hauru". Niestety jeśli chodzi o fabułę i audio, nie ma startu do produkcji takich jak "Księżniczka Mononoke", "Spirited Away: W krainie Bogów", czy właśnie "Ruchomy zamek Hauru". Nie mówię że to zły film, ale wyżej wymienione produkcje były skonstruowane w takich sposób, że zarówno dziecko jak i dorosły bawiły się na nich dobrze, chociaż wyciągały z nich zupełnie coś innego. Chyba nie przesadzę jeśli napiszę, że fabuła w wyżej wymienionych filmach była wielowymiarowa, natomiast w "Mary and the Witch's Flower" mamy do czynienia z prostą fabułą, zaadresowaną do dzieci. Ten film na pewno nie zatrząśnie naszym światem, ale trzymam kciuki za dalszy rozwój studia "PONOC" i czekam na kolejne produkcje. Uważam że trochę zdrowej rywalizacji nie zaszkodzi "GHIBLI", a może przeciwnie, zmotywuje oba studia do rozwoju i tworzenia kolejnych pięknych baśni. :)

użytkownik usunięty
LukaszkeQn

Niby co było tak głębokiego w Spirited Away i Hauru? Ten drugi film do tego potraktował tematykę wojny o wiele gorzej od Mononoke, a motyw starości kompletnie porzucił w połowie filmu.

ocenił(a) film na 7
LukaszkeQn

Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Przepiękna animacja, super potraktowana głębia ostrości i genialne wręcz zmiany ostrości z bliższego planu na dalszy. Styl niczym wyjęty ze studia Ghibli, przemieszane stylu wielu animacji. Muzyka była w porządku, nie zła, ale brakowało mi w ścieżce dźwiękowej czegoś co zostałoby mi w głowie po seansie, pasowała do przedstawianych wydarzeń, ale była jedynie tłem do całej reszty. Co do fabuły, no jest to bajka dla najmłodszych, bez jakiejkolwiek tajemnicy, bez plot twistów, bez czegokolwiek co trzymałoby widza przy ekranie. Film odkrywa karty już na samym początku i zupełnie niczym nie zaskakuje, w przeciwieństwie do przytoczonego chociażby przez @LukaszkeQn Hauru czy Spirited Away, które były wielowymiarowe i pozwalały widzowi w każdym wieku na znalezienie w nich swojego pierwiastka.

Ja również mam nadzieję, że PONOC będzie tworzyć dalej, ale też mam nadzieję, że kolejne dzieło zostanie potraktowane poważniej jeśli chodzi o scenariusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones