PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002591}
6,7 5 945
ocen
6,7 10 1 5945
5,0 5
ocen krytyków
Marzec '68
powrót do forum filmu Marzec '68

Gdy zobaczyłem, że TVP odpowiada za dystrybucję byłem naprawdę sceptycznie nastawiony. Dzisiaj po wyjściu z kina stwierdzam, że to jedna z niewielu rzeczy jakie wyszły TVP. Oczywiście wiadomo to zasługa głównie reżysera i aktorów, ale naprawdę film warto zobaczyć.
Marzec 68 i historia tych wydarzeń jest tylko tłem. Bardzo dobra gra aktorska, plus za oryginalne zdjęcia i ujęcia z tamtych czasów, które są dobrze wpasowane w cały film.
Dodatkowo plus za drobne wstawki, które przypominają o latach 60-70 w Polsce. Wyjazdy do Bułgarii dla elity, trunki z Bułgarii czy odkładane wędliny w sklepach, albo zapisy na pralkę

Bartek095

Doskonale pamiętam te czasy i film mocno mnie wzruszył. W '68 byłem w liceum więc przeżyłem te wydarzenia i film na prawdę bardzo dobrze ten temat poruszył.

ocenił(a) film na 8
Bartek095

Az dziwne, ze tvp wypuscil taki film. Super muzyka, kadry, gra aktorska. Mile zaskoczenie, film bardzo klimatyczny. Tematyka, na czasie. Obowiazkowy dla wyborców Konfederacji i Pis. Na pewno chetnie ogladne jeszcze raz.

ocenił(a) film na 9
Geonumer

A co mają do tego wyborcy PiS czy Konfederacji? To jest film dla wszystkich, o naszej historii - chciałbym zobaczyć serial, który opowiadałby o tych wydarzeniach szerzej, bo to jest tylko skrawek.

ocenił(a) film na 9
Geonumer

I nie wiem co dziwnego w tym że TVP to wypuścił? Przecież Kaczyński zawsze był orędownikiem rozliczenia wszystkich działaczy z okresu PRL-u. Prowadził kampanię wyborczą Wałęsy m.in. dlatego że to było jego główne hasło wyborcze, a potem obraził się na niego na śmierć, bo Bolek z obietnic się wycofał, prawdopodobnie ze względu na haki jakie na niego mieli. Nie widzę tu powodu, dla którego obecne władze TVP miałyby blokować produkcję tego filmu. Nie widzę też w samym filmie zabarwienia politycznego, a jak poczytasz forum, to latają tu jakieś trolle, które sugerują, że to film propagandowy na zamówienie.

ocenił(a) film na 6
Geonumer

" Az dziwne, ze tvp wypuscil taki film." Pytanie dlaczego? "Tematyka, na czasie." Dlaczego? "Na pewno chetnie ogladne jeszcze raz.". Koniecznie bo nic nie zrozumiałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones