PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787227}

Marzenie Joy

Holiday Joy
5,3 945
ocen
5,3 10 1 945

Marzenie Joy
powrót do forum filmu Marzenie Joy

Nie jestem wielkim krytykiem filmowym. Jestem zdania, ze lekkie, niewymagajace filmy jak najbardziej maja racje bytu a ten film do miana 'lekkiego, latwego i przyjemnego' pretenduje.

Sek w tym, ze jak na lekki film oglada sie go bardzo ciezko. Ma w sobie cos niepokojacego, z gory wiesz, ze wydarzy sie cos absurdalnego, co pokrzyzuje plany glownej bohaterce.

Moim zarzutem nie jest przewidywalnosc czy banalnosc filmu, jednak pewne luki w logice az bija po oczach. Oto przyklad: na poczatku filmu Joy nosi chamska peruke, ktora ma imitowac jej prawdziwe wlosy. Ma kilka kilo nadwagi i nie maluje sie. Gdy staje sie czlonkiem rodziny Wellmann ma normalne wlosy, jakie posiada aktorka, ktore przez widzow maja byc odebrane jako fantastyczna fryzura i w dodatku jest szczupejsza i nosi makijaz. Gdy wiec budzi sie ze spiaczki, widz spodziewa sie, ze wszystko wroci do normy - perukowe wlosy, brak makijazu i nadwaga. Nic bardziej mylnego! Po wybudzeniu sie ze spiaczki wyglada bardzo podobnie do swojego wcielenia ze snu.

Byc moze to drobiazgi, ale takie wlasnie szczegoly niesamowicie wpywaja na klimat filmu.

ocenił(a) film na 3
kornelia_sara

Zgadzam się

ocenił(a) film na 6
kornelia_sara

Mi bardziej niż te błędy przeszkadzał sposób pokazania bogatych sąsiadów, którym zazdrościła główna bohaterka. Ci byli poprostu bucami. Moim zdaniem lepiej było by pokazać ich jako normalnych fajnych ludzi, ale ze swoimi problemami. Ale sam film mimo niechlujnego wykonania był w sumie fajny. Miał jakieś tam przesłanie o zazdroszczeniu innym i nawet przyjemnie się go oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones