PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34199}

Marzyciele

The Dreamers
7,2 65 331
ocen
7,2 10 1 65331
6,5 16
ocen krytyków
Marzyciele
powrót do forum filmu Marzyciele

Wybralam ten film jako przyklad w mojej pracy maturalnej z polskiego
pt 'szalensto i obled w literaturze i filmie. zinterpretuj wybrane
przyklady wskazujac na funkcje tych motywow w omawianych dzielach.'

czy mogl by mi ktos pomoc wskazac funkcje obledu trojki przyjaciol w calym
filmie???

bardzo prosze o pomoc

Mojazebrajaniu

Ciężki orzech do zgryzienia. Z jakimi utworami chcesz zestawić Marzycieli? Myślę, że to ważne. Ich szaleństwo może się objawiać w wolności bez ograniczeń, jaką manifestowali. To nie byli wariaci, ale ludzie smakujący życie za wszelką cenę, bez względu na jakiekolwiek normy czy zasady. Być może w tym objawione jest ich szaleństwo? Nie wiem, czy da się to tak szybko zaszufladkować.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
pollyperkins

Mam jeszcze Ptaska, Przerwana lekcje muzyki, Bunkier, Sweeney Todd'a,
Piekny umysł...

a co do obledu/szalenstwa marzycieli to lepiej jest on ukazany w ksiazce bo
na niej rowniez opera sie moja praca;];]

Mojazebrajaniu

Hm... faktyczna różnorodność :) Ale, moim zdaniem, to wielki plus. Ja bym przedstawiła każdy film jako odzielny i całkowicie autonomiczny obraz szaleństwa. Każdy bohater jest inny, ważna jest kwestia czasów, w jakich dzieją się akcje utworów, wszelakie konteksty (ST - zemsta, Przerwana lekcja - znużenie głównej bohaterki utartymi schematami, Marzyciele - rewolucja polityczna i obyczajowa, i tak dalej...).
Istota i przyczyna szaleństwa, jej ukazanie, to podstawa - a jak sama widzisz, każdy bohater to szaleniec z innej półki :) Jeśli miałabym zasugerować jakiś film (chociaż uważam, że zrobiłaś ciekawy zestaw), to na pewno byłby to Czas Apokalipsy, gdzie szaleństwo praktycznie pochłania bohaterów.
Co do książki, wydaje mi się, że zbytnio nie różni się od filmu, jednak w moim mniemaniu Bertolucci załagodził niewątpliwe przerysowanie bohaterów, co wyszło tylko na dobre ;)

ocenił(a) film na 10
pollyperkins

Dziekuje za pomoc teraz juz mam wizje jak to moze wygladac^^ bedzie dobrze
wszytsko juz poukladalalm:)

pozdrawiam ;];];];]

Mojazebrajaniu

Napisz jak Ci poszło!



Pozdrawiam :)

Mojazebrajaniu

hm. tak na siłę, to można by zinterpretować ich/jej szaleństwo, jako paralelę do szaleństwa tego pokolenia w 68r, szaleństwa tej rewolucji, czyli diagnoza sytuacji społecznej. druga możliwość, jeszcze bardziej naciągana, to (reżysera?) szaleńcza miłośc do kina, tęsknota za nim, za tym starym, którego natrętne cytaty mamy w filmie, a które "się skończyło".

ocenił(a) film na 10
emilia_saw

bardzo dziekuje za pomoc;];];];] chyba wlasnie tez napisze o milosc do
kina^^

ocenił(a) film na 8
Mojazebrajaniu

Ja bym na Twoim miejscy wziął inne przykłady, akurat w marzycielach nie ma zbytnio obłędu i szaleństwa. Jest wiele innych prostszych przykładów choćby "lokator" zamiast "przerwanej lekcji muzyki" lepiej wziąć "lok nad kukułczym gniazdem". Może być też przykład Tony'ego Montany ze "Scarface". Poszukaj więcej. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
mankut31

Dziekuje ale napisalam juz prace ^^

Marzycieli bralam jako ksiazke a tam lepiej bylo pokazane ich szalenstwo
wiec sadze ze moze byc

rowniez pozdrawiam

użytkownik usunięty
Mojazebrajaniu

najbardziej szalona bylaizabelle-obsesyjna milosc do brata,niechec zadnego rozdzielenia sie,ukrywania ich sekretu,prosb, by trwal wiecznie,w koncu proba samobosjtwa i... morderstwa! 1 co mi przyszlo na mysl to izabelle-niby zagubiona, lecz jednak wariatka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones