PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566524}

Maska

6,3 524
oceny
6,3 10 1 524
5,7 3
oceny krytyków
Maska
powrót do forum filmu Maska

[SPOILERY]
Nie było ani jednej rzeczy, która podobałaby mi się w tym filmie - fabuła bez sensu, ciężko było zrozumieć o co chodzi, miałam wrażenie, że poszczególne sceny nie za bardzo łączą się ze sobą.
To co mówiła główna postać to jeden wielki bełkot - dużo wyszukanych słów, mało jakiejkolwiek treści. Kukiełki - obrzydliwe, drażniące, ciężko się na nie patrzyło - łysa (?) kobieta przypominająca Buddę (to coś miało znaczyć?) plus czerwony król-diabeł, który też ma problemy z włosami. Muzyka grająca tylko na nerwach, nie pozwalająca się nawet na chwilę skupić na oglądanym obrazie, zamiast go uzupełniać.
Jedynym ciekawym momentem było urodzenie modliszki (?), jednak do niczego to nie prowadziło, bo później wszystko znowu się rozmyło w bełkocie i błyskających światłach. Śmierć przeszła niezauważona.

ocenił(a) film na 7
chica guapa

Trudno zrozumieć ten film bez przeczytania genialnej książki Lema.

jos_fw

O, nawet nie wiedziałam, że to na podstawie książki, myślałam, że to tylko fantazja reżysera. A jaka to książka? Też ma tytuł "Maska"?

ocenił(a) film na 7
chica guapa

tak jest. "Maska" Stanisława Lema

jos_fw

Może się skuszę i przeczytam, bo Lema znam tylko "Bajki robotów", które kazali mi czytać w podstawówce;) Tzn oczywiście kojarzę też inne tytuły, ale niczego więcej nie czytałam.

ocenił(a) film na 7
chica guapa

Wiesz, doszedłem do wniosku, że masz trochę racji w tym początkowym poście - film powinien bronić się sam, bez podkładki literackiej, działać jako samodzielne dzieło. W tym filmie trochę to nie zagrało. A Lema czytać warto.

ocenił(a) film na 9
chica guapa

Widze ze kompletnie sie odbilas od filmu. Do Lema jak i tego filmu trzeba dojrzec. Historia jest prosta ale tylko opowiedziana tak ze nie potrafisz odczytac. Ale po 8 latach moze juz wiecej zaskoczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones