PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490001}

Matka

Ma-deo
7,3 5 050
ocen
7,3 10 1 5050
7,7 12
ocen krytyków
Matka
powrót do forum filmu Matka

Nie wiem jak azjaci to robią ale to kolejny film który rozbił mnie zupełnie. Do tej pory sporadycznie miałem do czynienia z ichnim kinem i zawsze były to szeroko reklamowane filmy robione odrobinę (choć oczywiście bez przesady) pod zachód (Hero etc.) i z myślą o exporcie. Stąd jakimś specjalnym uczuciem do niego nie pałałem. W sumie to zawsze na chińskie produkcje trafiałem.
A tu masz babo placek, Po obejrzeniu Trylogii Zemsty, Chaser'a i kilku innych byłem w szoku. Mother rozbił mnie już dokumentnie, wiedziałem, że nasze kino jest w krzakach, ale dopiero ten film uzmysłowił mi w jak głębokich. Zresztą nie tylko nasze.
Gdyby ktoś miał propozycję na film w podobnych klimatach to proszę o propozycje.

jimmyjones

Salinui chueok

Our Town

Joyong-han saesang

Akmareul boattda (ten podobno wymiata, ale jeszcze nigdzie nie można go znaleść ;/)


Mnie wkurza fakt jeden fakt, jak Ja nie moge tego przełknąć, te filmy są ciężko dostępne w dobrych jakościach, a Oldboya oglądałem w HD i kopara opadła do samego dna...śmiało można powiedzieć że Korea południowa robi IDEALNE filmy, fakt nei dla każdego, ale są one PERFEKCYJNE !!!

pozdro

UPADLY_WIDZ

Salinui chueok i Joyong-han saesang oglądałem i jestem zachwycony. Do Our Town nie mam dostępu :(, zaś o Akmareul boattda trochę czytałem i rzeczywiście jest na co czekać :).

ocenił(a) film na 8
jimmyjones

to prawda, ja też dopiero kilka dni odkryłem Park Chan-Wooka i całą gromadę koreańską. Jestem pod ogromnym wrażeniem - środków artystycznych, zdjęć, muzyki, fabuły, atmosfery, itd. Każdy film to spore przeżycie, a bałem się, że już w kinie mało co mnie w tak pozytywny sposób wytrąci z równowagi, zdenerwuje i spowoduje nagromadzenie emocji. Dzięki niebiosom została Korea. Oczywiście, nie są to filmy dla każdego - ekstremalnie niekiedy wręcz brutalne, naturalistyczne, ale ocierające się o geniusz.

ocenił(a) film na 8
jimmyjones

Kino azjatyckie jest genialne. Amerykanie powinni się od nich uczyć jak kręcić filmy. Polecam wam jeszcze "Pusty dom" (2004).

ocenił(a) film na 8
7IGER

O tak, teraz jestem już po kilkunastu produkcjach koreańskich ; większości Kim Ki Duka, Park Chan-Wooka, Lee Chung-Donga i swojego zdania nie zmieniłem, wręcz przeciwnie ; uważam że koreańska kinematografia to w chwili obecnej jedna z 3 najlepszych na świecie, o ile nie najlepsza ; a "Matkę" oglądałem przed chwilą i 9/10 , to jest to co w kinie, nic nie jest pewne, wszystkie furtki pozostają otwarte.

ocenił(a) film na 3
hanno87

Miał być thriller i jeśli trzymać się dwu, trzy-zdaniowego opisu to pozostanie to prawdą. Po obejrzeniu ta klasyfikacja już nie jest taka pewna.To co w ,,Host", też kinie gatunku,zawarto z obyczajowości i mentalności koreańskiej intryguje i jest spasowane z opowiadaną historią tu wyraźnie się nie klei.Gorzej, że przy montażu zaginęły nożyczki i całość robi wrażenie niemożebnego snuja.
Męczy się matka niewydolnym intelektualnie synem, męczy się syn matką dotkniętą krańcowym poczuciem winy(scena sikania młodego mężczyzny i obserwującej to matki), męczy się policja jakimkolwiek myśleniem i męczy się widz bo myślał, że w tym szaleństwie metoda jakaś ...
Do jimmyjones :Mam wrażenie,iż polskie kino sprowadziłeś do polskiej komedii i wrzuciłeś w krzaki głębokie. W moim odczuciu spore nadużycie. Ja w każdym razie kompleksów nie mam, a już na pewno wobec koreańskiego kina. Nawet jeśli:,,Wiosna, lato...", ,,Host", ,,Oldboy".
Good night and good luck, esforty.
3/10

ocenił(a) film na 8
esforty

wiadomo,, że polskie kino to nie tylko komedie romantyczne, ale też nie powstaje u nas zbyt dużo interesujących propozycji; Były lata, ze w Polsce powstawało kilka fascynujących filmów, ale liczę w tym roku na ciekawe filmy z FPFF w Gdyni

ocenił(a) film na 8
jimmyjones

Mi z azjatyckich propozycji oprócz matki bardzo przypadły do gustu Opowieść o dwóch siostrach, W pogoni, Siedem dni, Bou ying, A-I-Deul , Poongsan, Haiyang Tiantang (Ocean Heaven)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones