PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680196}
6,5 1 546
ocen
6,5 10 1 1546
6,3 3
oceny krytyków
Matterhorn
powrót do forum filmu Matterhorn

Po przeczytaniu zamieszczonych tu informacji myślałam, że zobaczę raczej typowy dramat. Tymczasem bardzo miło byłam zaskoczona gdy film okazał się rewelacyjnym lekkim KOMEDIO-dramatem, który momentami rozbawił mnie do łez ;) Film na prawdę godny polecenia.

ocenił(a) film na 5
milsien

Czy mogła byś wytłumaczyć jaki jest rodzaj humoru występujący w tym filmie? Czy to jest humor podobny do "Dnia świra" oparty na śmieszności zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych? Czy nasuwają Ci się jakieś tytuły filmów o zbliżonym poczuciu humoru?

Ja nie miałem problemu ze zrozumieniem części dramatycznej. Z wyjątkiem drobnych strzępów (np. granie w piłkę nożną w garniturze, białej koszuli i krawacie) to mnie humor w tym filmie zupełnie ominął. Zawsze mogę się tłumaczyć, że nie rozumiem Holendrów, protestantów i mniejszości (nie chcę spojlerować).

ocenił(a) film na 6
milsien

A ja właśnie oceniłam ten film za ciężar jaki ma w sobie znudzi każdego człowieka po 20 minutach ,który spodziewa się ostrych wypowiedzi i czarnej komedii wynikającej z bezradności ludzkiej. Która w nim jest niemal jednak wystarczy mu dać troszkę czasu żeby zrozumieć jaki jest prawdziwy. Mam dziadka , który niemal w każdym calu przypominał mi głównego bohatera tyle w nim zgorzknienia i układności , że zapomniał co się w życiu liczy aż tu nagle zjawia się taki ktoś jakby wycięty , z realnego życia i ratuję ten film wręcz dziecinną niewinnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones