PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7606}

Matylda

Matilda
6,6 27 616
ocen
6,6 10 1 27616
5,0 4
oceny krytyków
Matylda
powrót do forum filmu Matylda

7/10

ocenił(a) film na 7

Film stworzony na podstawie książki dla dzieci o tym samym tytule, a napisanej przez Roald Dahl. Nigdy jej nie czytałem i nigdy nie przeczytam. W każdym razie, Matylda to dziewczynka w wieku wczesnoszkolnym, której rodzice to szemrany sprzedawca samochodów i leniwa kretynka. W porównaniu do nich nasza bohaterka jest nad wyraz inteligentna i ciekawa świata czego rodzice nie są w stanie zauważyć i docenić. W szkole też nie jest jej łatwo bowiem dyrektorka wygląda i zachowuje się jak potomstwo Terminatora i niedźwiedzia grizli. Jedynym pocieszeniem Matyldy jest jedyna miła w stosunku do niej osoba: nauczycielka pani Jennifer.

Matyldę oglądałem pierwszy raz jak miałem może 9 lub 10 lat i jeszcze z tamtych czasów mile to wspominam i w sumie fajnie było sobie to odświeżyć po 20 latach. Jest to jeden z tych filmów dla dzieci, które są niemalże magiczne i nie strach go pokazać własnemu dziecku. Trudno mi w tej chwili wyrazić co myślę, ale niewiele jest takich produkcji. To jest coś kompletnie odwrotnego niż Kevin, Dennis czy Kochany urwis, w których ciągle dzieje się komuś krzywda. Poruszająca, czarnokomedyjna prawie-baśń. Taki film co mama sama poleca ;) a scena z ciastem czekoladowym - perełka.

ocenił(a) film na 6
pachomir

Skąd ta pewność że nigdy nie przeczytasz? Straciłaś/łeś wzrok czy co?

ocenił(a) film na 7
Quarantannae

...a skąd pewność, że przeczytam?

ocenił(a) film na 6
pachomir

Nadinterpretacja. Nie ma takiej pewności. Jest tylko Twoja że nie, a czemu by niby nie?

ocenił(a) film na 7
Quarantannae

Najzwyczajniej nie chcę i nigdy bym nie pomyślał, że zechcę. Jest masa innych dzieł godnych przeczytania, a i tak wszystkich nie przeczytam do końca życia :)

ocenił(a) film na 6
pachomir

I to jest jakiś konkret :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones