PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7606}

Matylda

Matilda
6,6 27 660
ocen
6,6 10 1 27660
5,0 4
oceny krytyków
Matylda
powrót do forum filmu Matylda

ten film to okropne potraktowanie bardzo dobrej nagrodzonej powieści Roalda Dahla - podczas gdy w filmi wszystko jest tak przerysowane, jakby to była karykatura. Ciekawe, że np. takiego Harry'ego Pottera potrafili porzadnie i z jako takim szacunkiem zekranizować, a to?! Co to ma być? Początek nawet niezły, ale potem nudy, nudy, banał i przewidywalnośc... TRagedia.
5/10

No_5

ksiazka jest lepsza... a film to tylko "dodatek"

No_5

Według mnie książka była świetna, a film też niczego sobie. W porównaniu w Harrym Potterem jest rewelacyjną adaptacją książki.

ocenił(a) film na 9
No_5

Aniu, no weź.
Ja, ogromny fan Dahla, Ci to mówię :) Ekranizacja jest dobra, nie powiesz mi, że powieść nie jest przerysowana. Dorośli jako zło wcielone, etc. Na tym polega urok Dahla.. :)

No_5

Jak dla mnie, "Matylda" jest jedną z lepszych ekranizacji, jaką oglądałam. Fakt, mocno przerysowana - ale czy książka Dahla taką nie była? Była, tyle tylko, że na filmie po prostu bardziej się to uwydatnia. No i wg. mnie porównanie "M." do "Pottera" ma się nijak - jak dla mnie własnie tą pierwszą potraktowano wiernie i z szacunkiem, a Pottera przerobiono na totalnie beznadziejne, komercyjne dno. Ot co.

Z.

ocenił(a) film na 10
zaytoon

nie znam książek Dahla, ale wiem, że facet brakiem oryginalności i ekscentryczności nie grzeszył, więc może film jest adekwatny do jego stylu? :)

ocenił(a) film na 9
No_5

Ja najpierw oglądałam film, potem dopiero przeczytałam książkę i sądzę, że film jest całkiem niezłą adaptacją, ZWŁASZCZA w porównaniu Harry'm (ostatni film to jakaś porażka). Reżyser uchwycił to, o co chodziło w książce i to się liczy. :)

ocenił(a) film na 10
Vithica

Przecież pierwsze trzy filmy były fajne (do ,, Więzień Azkabanu").
Ekranizacje czwartej, piątej i szóstej części były fatalne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones