PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449394}
6,7 3 361
ocen
6,7 10 1 3361
Max Manus
powrót do forum filmu Max Manus

Wielu osobom tutaj piszącym, film się podobał. Nie będę wyjątkiem, mi również przypadł do gustu

No to w skrócie napiszę to co chciałbym zaznaczyć...
Na uwagę zasługiwało kilka rzeczy.
1. Bardzo fajnie ukazane wielkie statki. Bardzo klimatyczne ujęcia przedstawiające ich potęgę. Te sceny w filmie naprawdę robiły wrażenie. Jak widać budżet solidny musiał być.
2. Podobieństwo bohaterów do ich pierwowzorów. Na końcu filmu są notki historyczne wraz ze zdjęciami porównawczymi.

I dodam jeszcze, że cholernie spodobały mi się dwie sceny w filmie (spoilery).

Scena pierwsza, gdy Max odwiedza pewien gmach w którym wszyscy świętują i sam również chce to zrobić. Ale wtedy przypomina sobie o tym, że nie ma już z nim jego najbliższych z którymi to chciałby świętować najbardziej, jego kolegów-bojowników. W pokoju widzimy wszystkich umarłych z kieliszkami, świętującymi. Ale tak naprawdę ich nie ma, to ich brakuje naszemu bohaterowi. Ujęcie później widzimy Maxa samiusieńkiego w siedzącego na krześle w pokoju.

Scena druga, gdy Max jedzie samochodem podczas uroczystości i jest smutny (pamiętamy wszyscy jego dołowanie się z powodu poległych braci). Ale Max spogląda na innych weteranów, spogląda na ludzi cieszących się z tego, że w końcu mogą odetchnąć, z racji tego, że wojna dobiegła końca i w końcu nieśpiesznie się uśmiecha. Kamera robi wtedy bardzo wolny, długi najazd. Genialnie zaprezentowana scena!

BUNCH

zgadzam się w 100 %, również oceniam na 7.

kamitorzewska

Dzięki :)

ocenił(a) film na 6
BUNCH

No nie był to zły film ale liczyłem na trochę więcej...

Polecam inny (dla tych co jeszcze nie oglądali)również o podobnej tematyce,no ale o klasę lepszy:

http://www.filmweb.pl/Czarna.Ksiega

aronn

Skorzystałem - faktycznie bardzo dobry film, dzięki.

aronn

Chyba jeszcze trochę poprzeglądam ten Twój profil.

ocenił(a) film na 6
Daryavush_Meribbaal

Ja nikomu nie bronię :)

BUNCH

tacy oni podobni do oryginałów jak ja do towarzysza Mao :) fryzurka z tamtych lat wiosny nie czyni...

ocenił(a) film na 7
BUNCH

Ocena 7/10 i też te dwie sceny spodobały mi się bardzo, też fajna była scena pierwsza w porcie i ta druga która przypominała mi gre comandos :)

Norkos

Opowiedziałem o tym w tym materiale ostatnio :)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HQhb5lW5SgQ#t=988

BUNCH

Działający link:
https://www.youtube.com/watch?v=HQhb5lW5SgQ#t=987

ocenił(a) film na 7
BUNCH

Film dobry. Nie wybitny, nie genialny, ale po prostu dobry. Historia opowiedziana spojnie i plynnie. To co nas, Polakow, moze zastanawiac to dziwnie czyste ulice i domy, elegancko ubrani ludzie, a przeciez przedwojenna Norwegia nie byla tak zamozna jak obecnie. Sceny podkladania bomb malo efektowne i ze wzgledu na budzet chyba potraktowane troche powierzchownie. Oczywiscie okupacja niemiecka zupelnie nieporownywalna z tym co sie dzialo w Polsce, dlatego ta "norweska" IIWS to dla nas pewna egzotyka. My mamy swoja martyrologie, swoje traumy, swoje tragedie i wymierne zniszczenia. Zginelo wiecej obywateli polskich niz liczy sobie cala Norwegia.

ocenił(a) film na 6
BUNCH

Dane mi było, niedawno, obejrzeć bądź co bądź staruszka p.t. ''Bitwa o ciężką wodę'' i ten dziadek zrobił na mnie bardzo duże, pozytywne wrażenie - dałem mu 8/10. Z dużą ciekawością usiadłem więc by obejrzeć Max Manusa. Nie zrobił jednak na mnie takiego wrażenia jak ''Bitwa'' ale przyznaję, że to niezły film, niezły w całości - 6/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones