PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96284}

May

6,1 3 045
ocen
6,1 10 1 3045
May
powrót do forum filmu May

Dlaczego tak się stało? Dlaczego główna bohaterka w pewnym momencie nie
wytrzymała napięcia, niepowodzeń, zawodu, rozczarowania? Chciałoby się napisać:
przecież ona tylko chciała kochać i być kochaną. Te szczęście mogło wydawać się być na
wyciągnięcie ręki. Mamy tu do czynienia z rozłożeniem na czynniki pierwsze ludzkiej
psychiki. Począwszy od nieudanego dzieciństwa podczas którego dręczyła ją
samotność, poprzez niespełnioną miłość i niespełnione nadzieje, do których przyłożyła
tyle starań i wiary w szczęśliwy finał. Koszmar rozczarowania okazał się nie do
zniesienia, nie do udźwignięcia. Dlatego moim zdaniem popadła w obłęd, za dużo miała
w życiu traumatycznych zdarzeń i niepowodzeń. Dłużej nie dała rady tego ciężaru
dźwigać. Pewne zdarzenie przelało czarę goryczy, doprowadziło do totalnego rozłamu
emocjonalnego. Mając świadomość tego wszystkiego można oglądając film wykazać się
swego rodzaju zrozumieniem, co absolutnie nie znaczy poparciem dla jej dalszych
czynów i tego jak się to wszystko zakończyło. Dlatego można napisać o tym filmie,
przejmujący, smutny, refleksyjny, pobudzający emocje dramat. Dramat człowieka
nieszczęśliwego i samotnego, którego ciężar klęsk i ogrom życiowych porażek zniszczył,
wykończył, doprowadził do ostateczności i przemocy. Dodałbym też od siebie jeśli chodzi
o ocenę filmu, iż główna bohaterka zagrała w tym filmie po profesorsku. Ta mimika
twarzy gdzie każda emocja widoczna była na niej jak na dłoni. Film absolutnie godzien
polecenia. Ale horroru bym się w nim nie dopatrywał. Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
poland7

Dotknięta końcową sceną włączyłam Filmweb, aby wyrazić swoje zdanie o tym filmie i zobaczyłam, że... zrobiłeś to za mnie.

zlotodziob

mnie na poczatku coś bawiło...ale potem...FILM CUDO takie,że na napisach jeszcze się gapiłem w ekran.

ocenił(a) film na 10
poland7

To chyba jedyna tego typu bohaterka, która pomimo swojej dziwaczności i w końcowym efekcie dość brutalnej odsłonie, którą wprost uwielbiam. Film jak dla mnie niesamowicie wciągający i pięknie zarysowany. Niestety końcówka za krótka, moim zdaniem mogli poświęcić dodatkowe 20 min na końcowe stadium. Oraz nie wiem dlaczego, ale genialnie spodobał mi się zamysł z lalką i ze szklanym pudełkiem, gdzie szybka pękała wraz z pękaniem psychiki May. <3 Film idealny. Bardzo podobny pod wieloma względami - The Excision, chociaż nie ma tego klimatu. Dziwna główna bohaterka + odrzucenie, niezrozumienie, dziwny fetysz itp zachowane

ocenił(a) film na 7
poland7

stadium odrzucenia, bardzo ładnie napisane :)

poland7

Moim zdaniem u May, u głównej bohaterki choroba psychiczna rozwijała się już od dzieciństwa. To nie było tak że nagle się rozwineło i wybuchło w wyniku ostatnich zdarzeń, niepowodzeń uczuciowych. U Niej te zaburzenia tkwiły od dawna. Sądze, że w tym filmie mamy świetny materiał dla psychologów i psychiatrów - prawdpopodobnie schizofremia ale i inne schorzenia psychiczne a nie, że wynik samotności i odrzucenia.

ocenił(a) film na 7
ixxert

a już myslałem ,ze same przygłupy tu siedza swietnie opisane dobry film polecam i pozdrawiam ;)

chabek88

Nie mierz wszystkich,swoją miarą

ocenił(a) film na 7
schfyo

a masz linijkę ?

chabek88

. . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .q

ocenił(a) film na 7
schfyo

ehhh.. i wice wersa :D

ixxert

Kompletnie się z tym nie zgodzę , widać jak matka od początku świruję i wpaja jej że jak nie masz przyjaciół to ich sobie zrób - spaprała córce życie tak naprawdę.

Solaris_fw

Skąd miała wiedzieć jak to się potoczy? Ona jako przyjaciela zrobiła sobie lalkę, a nie maskotkę złożoną z części ciał ofiar seryjnego morderstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones