PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742900}
6,0 385
ocen
6,0 10 1 385
6,0 4
oceny krytyków
Mediterranea
powrót do forum filmu Mediterranea

"OPIS: Dwóch mężczyzn postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż z Afryki do Włoch w poszukiwaniu lepszego życia, jednak wszędzie spotykają się tylko z wrogością i przemocą wobec imigrantów."

O jakze temat na czasie - o emigrantach. Obecnie media robia swoje, kazdy interpretuje po swojemu to, co przedstawia sie w mediach, w internecie. Ten kij ma dwa konce - albo widzimy imigrantów/uchodzców, ktorzy faktycznie chca lepszego zycia i sa gotowi sie dostosowac, wspolpracowac, albo ludzi-zwierzęta, ktorzy zabijaja, gwalca. Uprzedzenia nie biorą sie z niczego i moga przysłonić przypadki, które naprawde są w potrzebie. W niektorych krajach temat agresji wywolywanej przez "imigrantów" itp jest tlumiony, ukrywany - w innych: przeciwnie - naglasniany. W tych wielu przypadkach gubimy sie nie potrafiac rozroznic juz kto jest dobry, a kto zły - kto potrzebuje pomocy, a kto wysuwa rozszczenia, wymaga i nie ma pokory. Teraz pytanie z jakim nastawieniem usiadziemy do tego ot, filmu o imigrantach.

ocenił(a) film na 9
qzka

Moim zdaniem należy usiąść z nastawieniem na dobry film... I tyle.

ocenił(a) film na 6
qzka

Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

aronn

o to chodzi żeby zmieniać punkt widzenia, nie zmieniając punktu siedzenia - to się nazywa świadomy człowiek!;d https://www.youtube.com/watch?v=Q4rg1G7kavw

qzka

"Ludzie - zwierzęta " Zwierzęta nie gwałcą i nie zabijają istot ze swojego gatunku dla kasy czy z powodu innej wiary . Myślę że obraziłeś zwierzęta.

rabarbarus

myślę, że pomyliłeś płeć zwracając się do mnie per "on".
Dyskusja o tym, czy ktoś obraził zwierzęta w kontekscie rozumienia gwałtu jest wg mnie bezcelowa.

qzka

Wybacz Pani :) Dla mnie bezcelowe jest porównywania okrucieństwa ludzi do zachowania zwierząt, które w sumie w swoich działaniach zawsze kierują się swoistym pragmatyzmem, natomiast ludzie bezmyślnym okrucieństwem.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones