PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493926}

Medium

Hereafter
6,4 26 888
ocen
6,4 10 1 26888
3,8 6
ocen krytyków
Medium
powrót do forum filmu Medium

Polecam wszystkim

ocenił(a) film na 9

Ten film skłania do refleksji, według mnie nie koniecznie na temat medium i paranormalnych zdolności. Myślę, że tytuł filmu może zniechęcić pewną część odbiorców, a szkoda. Mimo, że film był dość długi a ja nie jestem fanką tego typu, nie odczuwalam znudzenia nawet przez minutę.Ciekawy i wciągający. Oceniam 9/10. Gwiazdka odpadła za zakończenie, odczuwam dziwny niedosyt informacji, aczkolwiek każdy z nas jest inny i odbierze film inaczej. Polecam każdemu bez względu na to jaką tematykę filmową preferuje.

użytkownik usunięty
xKachun

Film jest słaby, rzekłbym płyciutki. Miałem ochotę wyłączyć po godzinie, ale dałem mu szansę i obejrzałem do końca. W sumie strata czasu, choć miałem kilka ciekawych przemyśleń, nie związanych bezpośrednio z filmem, acz film był jedynie bodżcem.
Czemu płyciutki? To co ktoś uzyska przez takie "wizje" zawsze jest cieniem prawdy, dosłownie. Tzw. sfera odbić i spirytyzm to nie jest świat duszy. To nawet nie jest duchowość. Sam kierunek myśli: "co się dzieje ze mną po śmierci?" lub "chcę porozmawiać z tą osobą co odeszła" wskazuje na ciężką amnezję duchową i ignorancję. Dusza nigdy by się nie kierowała ku takim tematom, to są wymysły naszego ego, przejaw upadku i zapomnienia tego kim jesteśmy.

Ludzie się podniecają takim tematem, niby zdolnościami, a nie ma czym. Popatrzecie na George'a, osoba w depresji, ktora ma problemy sama ze sobą.
Jest takie przysłowie: "Wiedza człowieka rozjaśnia jego twarz". A tutaj jest powodem do cierpienia. To nie jest wiedza, a przekleństwo, ignorancja. Prawdziwa wiedza duchowa wymaga (najpierw) głębokiej transformacji, przemiany duchowej. Tak wprost otrzymana wiedza tylko pogłębia naszą ignorancję i staje się przekleństwem, bo nawet nie mamy w co ją otrzymać.
Jedyne dobre w tym filmie było to, że sam George wiedział, że nie powinien tego robić i że to jest przekleństwo. Za to daje 2, a nie 1.

Nie polecam.

ocenił(a) film na 10

nie ogladaj takich filmow po jacku danielsie....wtedy twoj rozumek idzie spac....genialny Clint zrobil film o cudownie europejskim klimacie.....a Matt rewelacyjny.

użytkownik usunięty
janek55

Nigdy jacka danielsa nie piłem i nie zamierzam.. Nick, powiem szczerze, założył mi znajomy, zakładając mi konto mejlowe, które podpiąłem pod filmweb i to on wybrał 'jack daniels', także to czysty przypadek. Mogłem w sumie to zmienić, ale stwierdziłem, że nienajgorzej brzmi. :)
Co do filmu, ktoś inny będzie tym filmem zachwycony, i to jest normalne. Nie oceniam filmu tylko rozumem, a również jakie odczucia we mnie wyzwala.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7

Szkoda, że ten użytkownik jest usunięty, bo pisał bardzo, ale to bardzo mądre rzeczy.

użytkownik usunięty
xKachun

Wczoraj obejrzałam ponownie. Naprawdę dobry.
UWAGA SPOILER

Schemat powrotu bohatera do zwyczajności. [większość osób z EZOklimatów nie dokonałaby tak mocnego odwrotu OD niezwykłości]
Europejskość otoczenia nadaje nowy charakter obrazowi.
TOP aktor, który zagrał zwyczajnie, a przez to nadzwyczajnie. [zaskoczenie niemałe]
Gra aktorska młodego chłopaka, mnie przekonała.

Dzięki Clint Eastwood.+++

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones