PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125464}

Bishonen

Mei Siu Nin Ji Luen
7,3 94
oceny
7,3 10 1 94
Mei Siu Nin Ji Luen
powrót do forum filmu Mei Siu Nin Ji Luen

nie ma co owijac w bawełne
film jest o gejach i ich relacjach...
Jet jest "panem do wynajęcia" - jest piekny, arogancki, wszyscy go kochaja, ale on nie kocha nikogo, do czasu...

Przyznam, ze oczekiwalem czegos innego. Qi Shu na plakacie, do tego dwóch przystojniakow i tytuł "Beauty". W jezyku angielskim działa to mocno myląco - Bo nie ma tu formy odpowiadającej za płeć tak jak jest w języku polskim. Jeśli tytuł miałby być przetłumaczony na polski, to powinien brzmieć "Piękny" lub coś koło tego. Jednym słowem, chodzi tu o faceta, nie o kobietę.
No ale że grala tu Qi to postanowilem obejrzeć. BTW rzadko sie pojawiala. No i się przekonałem że to nie jest typowy romans :) Chociaż jest na plakacie, to wystepowala krocej niz niejedni aktorzy; np. koledzy geje Jeta.
Film dostal nagrode na "Lesbian and Gay Film Festival " w Milanie. O innych festivalach i nagrodach "ni widu" :P

Mnie osobiście takie klimaty w ogole nie ruszaja. Jestem 100% hetero i jak ogladam 2 facetow(co by nie było aktorów) którzy sie miziają i całuja to bynajmniej nie robi mi się dobrze :P ) Ci akotrzy nie sa chyba gejami, a wiec jesli nie są, to gratuluje mocy w sobie by grać takie role. Nie to żeby tu jakies ekscesowe sceny były. Ot, zazwyczaj obmacywanie, tulenie, całowanie, wspolny przysznic(namiętny) :P :D. Zazwyczaj gdy do czegoś "lepszego" dochodzi obraz gaśnie i mamy kolejną scene.
Brokeback Mountain nie ogladalem, ale ci ktorym sie on spodobal powinni znaleźć tu cos dla siebie - tak mysle. Jak mowilem, to nie moje klimaty, totez nie spodobal mi sie jakos ten film.

matix87

akurat tytuł filmu (rzeczywiście nie angielski) mówi wszystko o płci głównych bohaterów i 'klimatach' filmu. bo w końcu Bishōnen to specyficzny typ postaci pojawiający się głównie w filmach yaoi ;)

kana-chan

ja wyraźnie zaznaczyłem, ze oparlem sie o angielski tytuł,
a jesli juz patrzylem na inny tytuł, to niestety na ten glowny na fw, czyli na Mei shao nian zhi lian (a ten nic mi nie mowi), nie AKA bishonen.
no nic, moja wina :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones