PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133905}

Melduję posłusznie

Poslušně hlásím
7,4 2 491
ocen
7,4 10 1 2491
Melduję posłusznie
powrót do forum filmu Melduję posłusznie

"- Naprawdę jesteś taki głupi?
- Nie każdy może być mądry. Głupi też są potrzebni. Inaczej na świecie byłoby tylu mądrali, że człowiek by oszalał."

Niezbyt udany film, niestety. Potencjał nie wykorzystany, scenariusz źle napisany. Film ogólnie nudny i zbyt statyczny jakby...
Co prawda momentami bywa śmiesznie, ale to oczywiście tylko i wyłącznie zasługa Jaroslava Haska. Film nie tylko wyraźnie odstaje od genialnej książki (to oczywiste), ale też jest sporo słabszy od pierwszej części...

Nie wiem czy Rudolf Hrusinsky dobrze się spisał, chyba nie najgorzej. Ale osobiście nie podobał mi się jako Szwejk. Szwejk z książki był niezwykle sympatycznym idiotą :) A ten z filmu według mnie trochę wkurzającym :)

ocenił(a) film na 6
sten44

Ja rolę Hrusinskiego oceniam dość wysoko, ale muszę przyznać Ci rację, że potencjał niewykorzystany, a scenariusz źle napisany. Przecież Haszek podsunął im najlepsze kąski pod nos, a oni oczywiście napisali wszystko na swoją modłę i wiadomo, jak to wyszło.

Krytykant


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

sten44


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones