PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 341
ocen
7,6 10 1 196341
8,0 35
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Po nitce do kłębka.

ocenił(a) film na 9

Osobiście lubię filmy nad którymi trzeba czasami trochę pomyśleć, pogłowić się o co może chodzić by finalnie dojść do rozwiązania (lub też nie).

Film wart obejrzenia, doszukiwanie się szczegółów, łączenie faktów i poddawanie ich w wątpliwość to jest to czego oczekuję po tego typu produkcjach. Nie zawiodłem się!
Zaledwie jedna krótka scena wystarczy by dojść do czegoś dalej o ile damy radę to dostrzec, parę razy podczas seansu zaskakiwało mnie to co akurat udało mi się dostrzec (m.in. scena w domu opieki, kłótnia z Natalie).

Brawa dla Nolana za to co stworzył!

A tutaj lista filmów ode mnie, które również mają zaskakujące zakończenie:
"Mechanik" Christian Bale,
Fight Club,
Obłęd,
Nieproszeni goście,
Jedenasta czternaście,
Donnie Darko,
Drabina Jakubowa,
Teoria chaosu.

Jeśli ktoś może dodać kilka pozycji do listy to sam chętnie obejrzę ;)

ocenił(a) film na 10
Namezor

Już nie raz i pewnie nawet nie dwa były na tym forum tematy z wykazami podobnych filmów. Wątpię, aby komukolwiek chciało się pisać swoje tytuły drugi raz, więc polecam poszukać. A za powyższe pozycje dziękujemy :)

ocenił(a) film na 9
JaTezMamNick

Z reguły tematów są setki więc nie zaglądałem, tylko te na stronie tytułowej filmu. Ale zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście znalazłem kilka pozycji w ich odmętach.

ocenił(a) film na 5
Namezor

Mr. Nobody jest wg mnie z tego rodzaju filmów. Jeśli chodzi o powyższą listę to Fight Club dosyć mi się podobał przy czym ten film nie przypadł mi do gustu. Może powinienem go jeszcze raz obejrzeć :)

ocenił(a) film na 9
Belar

Oglądałem Mr. Nobody, dość ciekawy, że tak to ujmę :d Fight Club był chyba pierwszym tego typu filmem, który widziałem i który sprawił, że zacząłem szukać innych tego typu tytułów :D

ocenił(a) film na 9
Namezor

zaskakujące zakończenie, ale nieco z innej beczki, ma 'Lęk Pierwotny' z Gerem i Nortonem, który - według mnie - zagrał tam jeszcze lepiej niż w Fight Clubie, ale to moje subiektywne odczucie ;) Dodałabym również do listy 'Zaginioną Autostradę' , film całkiem ciężki, też trochę podobny.

ocenił(a) film na 9
kakujka

Obejrzałem "Lęk pierwotny". Wiem, wczas. Norton zagrał fenomenalnie i muszę się zgodzić, że zagrał przynajmniej na takim poziomie jak w Fight Clubie. A "Zaginiona autostrada" siedzi w kolejce do oglądania półtorej roku czasu :) Może kiedyś ją w końcu obejrzę ;)

ocenił(a) film na 10
Namezor

"Wyspa Tajemnic'' "Incepcja"

ocenił(a) film na 9
Tarko2

Wolę "Wyspę tajemnic", ale oba filmy widziałem. DiCaprio jest świetnym aktorem.

ocenił(a) film na 10
Namezor

mam pytanie, kim jest Dodd?

ocenił(a) film na 9
Tarko2

Dodd? Nie kojarzę.

ocenił(a) film na 6
Namezor

facet, który chciał forsę Jimmy'ego i pobił Natalie

ocenił(a) film na 6
Namezor

facet, który chciał forsę Jimmy'ego i pobił Natalie

ocenił(a) film na 8
wrocia15

Uważni "oglądacze" dostrzegli, że Dodd nie pobił Natalie...

ocenił(a) film na 7
gnothi_seauton

No nie pobił jej,przecież to Leonard ją pobił,a ona mu powiedziała, że to ten Dodd.

ocenił(a) film na 9
Namezor

Zgadzam się . Swietny film :-) Nie dla każdego

ocenił(a) film na 8
Namezor

"Prestiż"

ocenił(a) film na 9
Neo303_filmweb

Jeden z moich ulubionych filmów. Arcydzieło, jak dla mnie.

ocenił(a) film na 9
Namezor

Wyspa Tajemnic

ocenił(a) film na 9
piogol1769

Widziałem, świetny film.

Namezor

Ten film był prosty jak budowa cepa... Jak ktoś obejrzał cały film to nie wiem co tam wymagało jakiegoś dogłębnego myślenia. Prosta historia tylko przedstawiona w niechronologiczny sposób. A film słaby i nudny, z niesamowicie beznadziejnym zakończeniem. Ode mnie 4/10

AlexabezKeksa

Nudny i słaby nie był, ale to, że był prosty to muszę się zgodzić. Po opiniach oczekiwałem jakiegoś ciężkiego do zinterpretowania zakończenia. Tymczasem dostałem dość prostą tylko niechronologicznie przedstawioną hstorie.

Namezor

Zaskakujące zakończenie? To moje filmowe śmigło i obejrzałam już chyba wszystkie tego typu filmy i w tym gatunku moim zwycięzcą jest: "Szósty zmysł". GENIALNY

ocenił(a) film na 7
Namezor

Z zaskakujących końcówek to Interstellar i Niewidzialny świadek ;)

ocenił(a) film na 9
Phoenix_VIP

Jesteś pewny, że nie chodziło Ci o Niewidzialny gość (Contratiempo)? Jeśli nie to polecam ten film, a sam sprawdzę to co zaproponowałeś ;)

ocenił(a) film na 7
Namezor

Faktycznie, o ten mi chodziło.
Świetny film ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones