PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430823}
6,7 8 246
ocen
6,7 10 1 8246
6,4 5
ocen krytyków
Metropia
powrót do forum filmu Metropia

Ale

użytkownik usunięty

Wygląda nieźle, animacja ładna, ale... To chyba nic nowego, nie? Było już tyle antyutopijnych filmów i książek, że nie wiem, czy warto to oglądać, i czy to w ogóle wybiega poza schemat "bohater to zwykły szary człowiek - który odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak sobie wyobrażał - i wyrusza w miasto walczyć z systemem" ?

ocenił(a) film na 7

Warto zobaczyć choćby po to, aby mieć własne zdanie.

ocenił(a) film na 7

warto zobaczyć np. po to aby zrozumieć że ten film (przynajmniej dla mnie ) nie jest do końca dosłowny :P
nie wiem jak to wyjaśnić... To sterowanie myślami za pomocą szamponu wydać może się śmieszne ale tu chodzi o propagandę ... Zastąpiono hasła propagandowe , plakaty itd. szamponem... Ciekawe... :P W takim gatunku jak Antyutopia trudno wymyślić cos nowego ale moim zdaniem twórcom Metropi (przynajmniej w małym stopniu) się to udało.

Tak, animacja i strona wizualna na plus. Główny motyw muzyczny na dwa plusy. Ale racja, to już było. Czegoś mi brakowało. Nie porwał, nie zachwycił. Był OK ;)

Stworzenie, całkowicie się z Tobą zgadzam, wizualnie niewątpliwie ciekawy efekt i mam nadzieję, że stworzyło to podwaliny, by pobawić się trochę w tym kierunku, ale za oklepany pomysł pod tytułem trybik wyłamuje się z maszyny w dystopicznym światku to ja podziękuję, nawiązanie do najntin ejti for jest okrutnie wręcz rażące, film rzuca niewiele nowego światła na problematykę

ocenił(a) film na 7
yourberry

tak w sumie to "trybik" nie za bardzo się wyłamał, ledwo onemu udało się zerknąć -poniekąd dzięki temu , że został wykorzystywany w rozgrywce o władzę - za kurtynę skrywającą kulisy władzy i ludzi rządzących tym światem ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones