PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34220}
7,6 5 620
ocen
7,6 10 1 5620
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

I choć może to zbyt odważne stwierdzenie to i tak nasunęła mi się taka myśl podczas oglądania. A powodów było kilka: muzyka (jazzowe rytmy), wygląd postaci, zwłaszcza wujka i jego przewodnika - robota (brązowe płaszcze, kapelusze), zalążki kryminału (w końcu wujek prowadzi śledztwo), przesiadywanie w barach, itp. I gdyby to wszystko działo się w latach 40, 50 i nie było w kolorze to z pewnością pod pasowałbym cały film pod ten gatunek.
Teraz trochę o fabule. Jest ona dosyć ciekawa, reżyser postarał się, żebyśmy nie mogli oczu oderwać od ekranu i nie pozwala opuścić choćby jednej sceny. W sumie przez ani jedną chwilę się nie nudziłem ale... , no właśnie, jest jedno ale... . Postacie! Są po prostu zbyt bajkowe, zbyt dziecinne - czułem się jakbym oglądał bajkę dla dzieci. Szkoda, że nie zastosowano bardziej dojrzałego wyglądu bohaterów, bo gdyby nie to, ocena byłaby o co najmniej 1 punkt wyższa. Mimo wszystko, obraz jak najbardziej do łyknięcia.

ocenił(a) film na 10
opoz

Moim zdanie właśnie to, co ci przeszkadza, czyli wygląd postaci jest atutem tego filmu. Przyzwyczajenie do realistycznej animacji jakoś teraz widzimy prawie na każdym kroku zapominamy o jej początkach. Nie zapominaj ze wygląd prawie wszystkich postaci pochodzi z oryginalnej komiksu pana Tezuki a on ma już swoje lata. Gdyby postacie były jak to mówisz mniej bajkowe „Metropolis” strąciłoby dużo na swoim unikalnym klimacie.

ocenił(a) film na 7
chris_30

"to, co ci przeszkadza, czyli wygląd postaci"

To mi przeszkadza, a nie wszystkim - rzecz gustu, o którym się przecież nie dyskutuje.

"Nie zapominaj ze wygląd prawie wszystkich postaci pochodzi z oryginalnej komiksu pana Tezuki a on ma już swoje lata."

A ja kiedyś o tym pamiętałem?

"Gdyby postacie były jak to mówisz mniej bajkowe „Metropolis” strąciłoby dużo na swoim unikalnym klimacie."

Gdyby babcia miała wąsy... . Wyrocznią chyba nie jesteś, więc nie mów, jakby było, gdyby...

użytkownik usunięty
opoz

"Postacie! Są po prostu zbyt bajkowe, zbyt dziecinne - czułem się jakbym oglądał bajkę dla dzieci. Szkoda, że nie zastosowano bardziej dojrzałego wyglądu bohaterów, bo gdyby nie to, ocena byłaby o co najmniej 1 punkt wyższa."

Gdyby babcia miała wąsy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones