PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34220}
7,6 5 620
ocen
7,6 10 1 5620
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

to anime bylo jednym z wielu na mojej liscie 'do obejrzenia'.

fabula w sumie dobra, grafika tez niezla, ale (poza ta zlotowlosa dziewczynka) strasznie razil mnie po oczach design postaci... styl, w jakim byly narysowane, jakos do mnie nie trafil =/

mimo wszystko filmek godny ogladniecia =)

ocenił(a) film na 9
madzia_vel_madzik

Właśnie strasznie mnie to to przez cały film denerwowało, te szerokie nogi i przedramienia jak u Popeye'a :p. A najbardziej mnie wkurzał wygląd Reda, ten wielki nochal i ta emo fryzura;) Strasznie popsuło to efekt wizualny całego filmu.

ocenił(a) film na 8
madzia_vel_madzik

chodziło tu o przedstawienie postaci mniej więcej tak, jakby były narysowane w latach 20. ubiegłego wieku

ocenił(a) film na 9
iron_marcin

dokładnie, przywykliśmy już do smukłych postaci, które z shoujo przeniosły się do wszystkich innych gatunków. a "Metropolis" to powrót do korzeni, do wyglądu, jaki bohaterom nadał Tezuka Osamu, na którego mandze oparto film. Tezuka Osamu, bez którego w ogóle mangi by pewnie nie było.

iron_marcin

Metropolis powstał na podstawie mangi, powstałej zaraz po drugiej wojnie światowej. Mam polskie wydanie tego komiksu i ma tak samo "archaiczną" kreskę (autor był wielkim fanem Disneya i czerpał od niego inspirację). Zmienianie jej w filmie byłoby brakiem szacunku dla Osamu Tezuki, który nie dość, że jest uważany za twórcę współczesnej mangi i anime, to jeszcze założycielem studia, które tą animację robiło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones